fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajCo z tym cukrem? Niektóre sklepy już go reglamentują

Co z tym cukrem? Niektóre sklepy już go reglamentują

Internet aż huczy od informacji z kolejnych miast, w których na półkach sklepowych zaczyna brakować cukru. Krajowa Grupa Spożywcza uspokaja i zapewnia, że w Polsce cukru nie zabraknie.

Według Krajowej Grupy Spożywczej w magazynach są nadwyżki cukru i jego dostępność w sklepach zależy głównie od płynnych dostaw. Dyrektor departamentu logistyki w KGS Grzegorz Ziółkowski powiedział, że aktualnie dostępnych jest ponad 160 tys. ton cukru.

– Dostawy cukru do sieci handlowych oraz innych partnerów realizowane są na bieżąco – powiedział z kolei prezes Krajowej Grupy Spożywczej Jan Wernicki. – Jeżeli pojawiają się jakieś braki na półkach, to wynikają one prawdopodobnie z kłopotów transportowych bądź logistycznych naszych partnerów, którzy mają centralne magazyny i z nich dokonują dalszej redystrybucji cukru – dodał.

Jeśli chodzi o tegoroczny cukier, to na rynek powinien trafić już w sierpniu. Zdaniem Grzegorza Ziółkowskiego nadwyżki w magazynach i bieżące zbiory powinny zapewnić Polakom stuprocentową dostępność cukru.

W związku z powyższym Krajowa Grupa Spożywcza zaapelowała do Polaków, aby nie kupowali cukru na zapas i przypomniała o podobnej „cukrowej panice”, która miała miejsce na początku pandemii koronawirusa, gdy w sklepach również zaczęło brakować tego produktu. KGS dodała również, że w sezonie letnim popyt na cukier zawsze jest zwiększony i wynika on z wykorzystania go do przetworów.

KGS to największy podmiot na polskim rynku cukru, a w jej skład wchodzi m.in. spółka Polski Cukier, mająca aż 40 proc. udziału w krajowym rynku.

IAR

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA