fbpx
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesDofinansowanie dla firm ze Świętokrzyskiego

Dofinansowanie dla firm ze Świętokrzyskiego

W sumie 12 mln 681 tys. zł unijnego dofinansowania trafi do 21 świętokrzyskich firm. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć pieniądze na zakup nowoczesnych linii produkcyjnych oraz na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Wspierane będą branże, które szczególnie ucierpiały na koronakryzysie, przede wszystkim jednak te, których rozwój jest korzystny i perspektywiczny dla całej polskiej gospodarki.

Te 21 firm, które znajdowały się na liście rezerwowej konkursu „Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP” otrzyma dofinansowanie w wysokości do 800 tys. zł każda.

– Wspieranie świętokrzyskich przedsiębiorców to jeden z naszych priorytetów. Ma to ogromne znaczenie szczególnie teraz, gdy małe i średnie firmy mierzą się z kryzysem ekonomicznym wywołanym pandemią koronawirusa, a jednocześnie chcą rozwijać swój potencjał, unowocześniać proces technologiczny i wprowadzać nowe produkty – powiedział Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Te przedsiębiorstwa w innowacjach widzą szansę na rozwój i odbudowanie swojej pozycji na rynku. Fundusze unijne mają wzmocnić ich potencjał i stać się kołem zamachowym rozwoju – dodał marszałek.

Dla kogo i na co?

Na wsparcie z funduszy unijnych – w łącznej wysokości 12 mln 681 tys. zł – będą mogły liczyć m.in. firmy z branży medycznej, budowlanej, usługowej, turystycznej i motoryzacyjnej. Warunkiem otrzymania dofinansowania było przedstawienie przez przedsiębiorców takich rozwiązań, które sprzyjają rozwojowi innowacyjności oraz zwiększeniu konkurencyjności firm na rynku. Zostało sprecyzowane, co oznaczają powyższe stwierdzenia.
Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie przede wszystkim na uruchomienie nowoczesnych linii technologicznych, na zakup specjalistycznego sprzętu, wprowadzenie na rynek nowych produktów czy na rozszerzenie zakresu swoich usług. Słowem – na wszystkie działania, które dają im realne możliwości szybkiego rozwoju.

Świadome finansowanie

Dofinansowanie przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim może być przykładem świadomie rozdzielanej pomocy Chodzi nie tylko o podreperowanie budżetów firm najmocniej dotkniętych koronakryzysem, ale o pobudzenie wzrostu przede wszystkim tych firm, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania pozwalające im rozwijać się nie tylko na polskim, ale i zagranicznych rynkach

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA