fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaBiznesDuża sieć handlowa opuszcza Polskę

Duża sieć handlowa opuszcza Polskę

Po 25 latach obecności w Polsce nasz rynek opuszcza francuska sieć Carrefour – podał serwis dlahandlu.pl.

Sieć została wystawiona na sprzedaż rok temu, a nowym nabywcą grupy ma być koncern Mid Europa Partners. Jak dotąd nie wiadomo, jaka będzie kwota transakcji, a przedstawiciele Mid Europa Partners nie chcą komentować doniesień.

Pod koniec 2021 r. Carrefour miał w sklepie 955 sklepów, na które składało się 91 hipermarketów, 151 supermarketów, 704 convenience oraz 9 dyskontów.

Portal dlahandlu.pl przypomina, że Mid Europa Partners w latach 2011-2017 był inwestorem sieci Żabka, a dziś jest udziałowcem Allegro i rumuńskiej sieci detalicznej Profi. Jeśli nowym właścicielem Carrefour faktycznie zostałby Mid Europa Partners, to niewykluczone, że postawi on w rozwój franczyzy, bo właśnie w tym ma spore doświadczenie.

Źródło: dlahandlu.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA