fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwumForum spełnionych oczekiwań

Forum spełnionych oczekiwań

Trzy dni wypełnione debatami, warsztatami, wykładami i sesjami plenarnymi, których wspólnym mianownikiem był temat przewodni wydarzenia: biznes w erze innowacji. XV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2022 na długo zostanie w pamięci uczestników.

Jubileuszową edycję EFG swoją obecnością uświetnili znakomici eksperci i prelegenci, którzy doskonale podsumowali wydarzenia gospodarcze mijających miesięcy i zapewnili wysoki poziom dyskusji na temat przyszłości.

Europa w pigułce

Wśród gości znaleźli się politycy z Polski (m.in. minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz Andrzej Bittel – pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu), a także przedstawiciele grupy politycznej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Europejskim Komitecie Regionów, w której skład wchodzą członkowie władz samorządowych z 9 krajów UE, którzy dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach, przed którymi stoi nasz kontynent.

– Wszyscy jesteśmy przedstawicielami swoich samorządów, to Europa w pigułce – podkreślał Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Forum było też miejscem podpisania ważnych umów i porozumień. Centralny Port Komunikacyjny przekaże 10 mln zł na zakup nowych autobusów hybrydowych dla województwa łódzkiego, a odbudowa linii kolejowej między Piotrkowem a Bełchatowem na długości ponad 33 km i jej wydłużenie o prawie 7 km zostanie zrealizowana dzięki pieniądzom z rządowego programu Kolej Plus. Politycy i samorządowcy dyskutowali również o przeznaczeniu 2 mld 745 mln unijnych euro, które trafią do województwa z programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego do roku 2027.

Nie mogło też zabraknąć tematów związanych z Ukrainą. W wydarzeniu uczestniczyły delegacje z obwodu odeskiego, Winnicy oraz przedstawiciele tamtejszego biznesu. – Bardzo nam zależało, żeby podczas EFG głos Ukrainy wybrzmiał jak najgłośniej – przyznał marszałek Grzegorz Schreiber.

Uczestnikom Forum na długo w pamięci zostaną również znakomite wykłady motywacyjne, jakie wygłosili: słynny podróżnik Marek Kamiński oraz Daniel Sieberg – współzałożyciel GoodTrust, były dyrektor wykonawczy Google i Huawei, a także rady, jakie przedsiębiorcom udzielili Rocco A. Spencer, były oficer piechoty US Army i gen. Roman Polko, dwukrotny dowódca elitarnej jednostki GROM.

Uznanie dla najlepszych

Wspaniałym zwieńczeniem XV edycji EFG była uroczysta Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”, podczas której wyróżniono firmy konsekwentnie budujące pozytywny wizerunek regionu łódzkiego, osiągające najlepsze efekty ekonomiczne, realizujące innowacyjne projekty, cieszące się uznaniem w kraju i za granicą oraz w sposób spektakularny przyczyniające się do rozwoju gospodarczego województwa łódzkiego.

 

Partner Główny

Materiał przygotowany w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

INNE Z TEJ KATEGORII

Co polski biznes myśli o jednolitym rynku UE?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców ceni sobie uczestnictwo w jednolitym rynku Unii Europejskiej, który – w ich opinii – daje im przewagę nad konkurentami spoza Europy.
2 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.
8 MIN CZYTANIA

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.