100 mln euro pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na finansowanie inwestycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zaciągnął Europejski Fundusz Leasingowy (EFL). Cieszą wszelkie inicjatywy i działania, także podejmowane przez prywatne podmioty, chcące wspierać osłabiony lockdownem sektor MŚP.

EFL poinformował, że podpisał kolejną umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Leasingodawca w ramach programu pomocy antycovidowej otrzymał pożyczkę w wys. 100 mln euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie inwestycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Na wsparcie oraz na inwestycje

– EBI cieszy się z ponownego połączenia sił z EFL we wspieraniu polskiego małego i średniego biznesu. Ponieważ pandemia COVID-19 nadal obciąża gospodarkę, musieliśmy dostosować nasz zestaw instrumentów finansowych do nowych realiów, aby szybko i skutecznie dotrzeć do firm, które nas potrzebują najbardziej – mówi Teresa Czerwińska, wiceprezes EBI.
Leasing jest ważnym narzędziem dla młodych firm, które muszą nabyć nowe środki produkcji lub inwestować w unowocześnienie swoich firm. EFL jest jedną z pierwszych instytucji finansowych w Polsce, której EBI udzielił tak dużego wsparcia w ramach nowego programu. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na sfinansowanie inwestycji polskich firm w tym jakże trudnym dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości czasie.
EFL współpracuje z EBI od 2007 roku. W tym czasie Fundusz podpisał 12 umów o łącznej wartości ponad miliarda euro.
Jak widać także wielcy leasingodawcy nie porzucają w kryzysie firm, przede wszystkim tych, które są ich partnerami. Jest to zachowanie godne uznania – leasingodawca rozumie, że dalszy byt i powodzenie mniejszych firm warunkuje także ich sukces jako instytucji finansowej.

Poprzedni artykułBezpieczeństwo energetyczne Polski w dobrych rękach
Następny artykułRząd zmienił warunki korzystania z estońskiego CIT-u