fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPodatkiIm więcej dzieci, tym niższe podatki?

Im więcej dzieci, tym niższe podatki?

Najnowsze badanie wykazało, że większości Polaków podoba się pomysł obniżenia obciążeń podatkowych rodzinom z dziećmi.

Aż 52 proc. Polaków zgadza się ze stwierdzeniem, że im więcej w rodzinie jest dzieci, tym mniejszy podatek powinna płacić rodzina – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu”.

Przeciwnego zdania jest z kolei co trzeci ankietowany Polak, natomiast 15 proc. respondentów nie wie, co na ten temat sądzi.

To ma sens. Cieszę się, że Polacy tak podchodzą do tematu. Uważam, że pomoc państwa powinna zostać powiązana właśnie z liczbą dzieci, by promować dzietność. Mamy oczywiście dużą kwotę wolną od podatku, ale rozwiązanie, które uzależnia wysokość podatku od liczby dzieci w rodzinie, to ma sens

– powiedział cytowany przez „Super Express” ekonomista Marek Zuber.

Ekspert dodał, że obniżenie podatków dochodowych dla rodzin z dziećmi jest korzystniejsze np. od programu 500 plus, bo zachęca do pracy, a programy socjalne, które aktywizują obywateli są najlepsze. W ten sposób można by zatem częściowo zaradzić jednemu z problemów polskiej gospodarki, jakim jest coraz bardziej brakująca liczba rąk do pracy.

Obecnie poza programem 500 plus polskie rodziny mogą też korzystać z innych udogodnień, jak na przykład odliczenie od podatku dochodowego ulgi na dziecko, zwolnienie zasiłku macierzyńskiego z podatku dochodowego, wspólne rozliczenie z dzieckiem dla samotnego rodzica oraz odliczenie wydatków poniesionych na rehabilitację dziecka.

Źródło: Super Express

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA