fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajInflacja wykańcza kolejne firmy

Inflacja wykańcza kolejne firmy

W Lublinie upadło Przedsiębiorstwo Piekarnicze, które działało w tym mieście od lat 40. XX wieku.

Przedsiębiorstwo Piekarnicze w Lublinie ogłosiło upadłość z powodu rosnących kosztów działalności. Radio TOK FM informuje, że inflacja i wzrost cen energii nie dawało właścicielom firmy podstaw do opłacalnego funkcjonowania.

– Nie ma innego wyjścia. Musimy naszą działalność zakończyć – powiedział prezes Przedsiębiorstwa Piekarniczego w Lublinie Jan Flisiak.

Prezes Flisiak tłumaczy, że w ostatnim czasie ceny produktów potrzebnych do produkcji podrożały nawet o kilkaset procent, a czasami cennik pieczywa trzeba było zmieniać kilka razy dziennie. Wszystko przez to, że swoje ceny podnosili też dostawcy.

Decyzja o likwidacji firmy oznacza, że około 60 dotychczas zatrudnionych w niej osób straci pracę. Prezes Przedsiębiorstwa Piekarniczego szuka już chętnego na zakup firmowej nieruchomości.

– To pozwoli spółce zamknąć wszystkie konta, zrealizować zobowiązania i rozwiązać spółkę, zgłaszając to rozwiązanie do sądu rejestrowego – dodał Jan Flisiak.

Poza wzrostem cen półproduktów i nadchodzących podwyżek rachunków za energię, problemem dla Przedsiębiorstwa Piekarniczego był odpływ klientów, którzy przez powszechną drożyznę zaczęli kupować niższej jakości pieczywo w dyskontach, bo tam jest ono po prostu tańsze. W takich warunkach firma z tradycją nie miała szans przetrwania.

TOK FM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA