fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajPlany polskich menadżerów na rok 2023

Plany polskich menadżerów na rok 2023

Młodzi menadżerowie chcą się rozwijać, a starsi umacniać pozycję – wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Aż 69 proc. menadżerów w wieku poniżej 40 lat chce w 2023 r. przede wszystkim zacieśniać relacje z klientami – dowiadujemy się z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wśród kierowników po 50. roku życia takie plany ma natomiast 59 proc. ankietowanych.

Na kolejnych miejscach w planach młodych menadżerów jest wprowadzanie nowych ofert produktów bądź usług (47 proc.) oraz szkolenie pracowników (39 proc.). Wśród starszych menadżerów na drugim miejscu jest inwestowanie w swoich pracowników przez podnoszenie ich kompetencji (36 proc.) oraz wydatki na marketing i promocję (34 proc.).

Młodsi kierownicy częściej niż starsi planują rozpocząć nowy rodzaj działalności, wchodzić na rynki zagraniczne oraz zapowiadają współpracę z firmami ukraińskimi. Podobnie jest w przypadku wdrażania automatyzacji w swoich firmach. Takie działania planuje 20 proc. młodych menadżerów w porównaniu z 13 proc. starszych. Analitycy PIE twierdzą, że młodsi kierownicy chcą się rozwijać, a starsi – umacniać pozycję. Obie grupy wiekowe nie są natomiast chętne w inwestycje w badania i rozwój, które planuje tylko po ok. 15 proc. z nich.

„Co ciekawe, wśród kadry starszej wyższy jest odsetek wskazań na zmniejszanie szkodliwego oddziaływania na środowisko (27 proc., młodsi – 23 proc.). Podobnie było w ubiegłym roku” – podsumowano w „Tygodniku Gospodarczym” PIE.

Źródło: Tygodnik Gospodarczy PIE

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA