fbpx
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesKolejny polski gigant wycofuje się z Rosji

Kolejny polski gigant wycofuje się z Rosji

Hortex dołącza do polskich firm, które sprzedały swój biznes w Rosji – dowiadujemy się z portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Decyzję o sprzedaży swojej rosyjskiej spółki Ortika Frozen Foods producentowi i dystrybutorowi ryb Grupie Agama potwierdziła już Agata Bonikowska, członek zarządu firmy Polski Ogród, która wchodzi w skład Grupy Hortex.

– Decyzja o wyjściu z rosyjskiej inwestycji została podjęta kilka miesięcy temu. Rozmowy w sprawie sprzedaży Ortika Frozen Foods były prowadzone z kilkoma podmiotami. Transakcja została zamknięta w pierwszych dniach czerwca, natomiast 11 lipca dopełnione zostały procedury formalne rejestracji nowego udziałowca w Jednolitym Państwowym Rejestrze Osób Prawnych w Federacji Rosyjskiej – dodała cytowana przez wiadomoscihandlowe.pl Bonikowska.

W swoim komentarzu przedstawicielka Polskiego Ogrodu dodała, że Grupa Agama dzięki nabyciu Ortika Frozen Foods rozszerzy portfolio produktów i zdywersyfikuje swoją działalność.

Spółka akcyjna Hortex powstała w 1958 r. Jej działalność skupia się na produkcji mrożonych warzyw i owoców oraz soków i napojów. Do grupy Hortex należy również Polski Ogród Sp. z o. o. W 2013 roku Grupa Hortex była wyceniana na ok. 300 mln euro, ale z uwagi na brak chętnych nie doszło do jej sprzedaży. Ponowna próba jej sprzedaży nastąpiła w 2017 r. i wówczas nabywcą został fundusz private equity Mid Europa Partners, a szacunkowa wartość transakcji wyniosła 200 mln euro.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA