Hortex dołącza do polskich firm, które sprzedały swój biznes w Rosji – dowiadujemy się z portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Pexels.com

Decyzję o sprzedaży swojej rosyjskiej spółki Ortika Frozen Foods producentowi i dystrybutorowi ryb Grupie Agama potwierdziła już Agata Bonikowska, członek zarządu firmy Polski Ogród, która wchodzi w skład Grupy Hortex.

– Decyzja o wyjściu z rosyjskiej inwestycji została podjęta kilka miesięcy temu. Rozmowy w sprawie sprzedaży Ortika Frozen Foods były prowadzone z kilkoma podmiotami. Transakcja została zamknięta w pierwszych dniach czerwca, natomiast 11 lipca dopełnione zostały procedury formalne rejestracji nowego udziałowca w Jednolitym Państwowym Rejestrze Osób Prawnych w Federacji Rosyjskiej – dodała cytowana przez wiadomoscihandlowe.pl Bonikowska.

W swoim komentarzu przedstawicielka Polskiego Ogrodu dodała, że Grupa Agama dzięki nabyciu Ortika Frozen Foods rozszerzy portfolio produktów i zdywersyfikuje swoją działalność.

Spółka akcyjna Hortex powstała w 1958 r. Jej działalność skupia się na produkcji mrożonych warzyw i owoców oraz soków i napojów. Do grupy Hortex należy również Polski Ogród Sp. z o. o. W 2013 roku Grupa Hortex była wyceniana na ok. 300 mln euro, ale z uwagi na brak chętnych nie doszło do jej sprzedaży. Ponowna próba jej sprzedaży nastąpiła w 2017 r. i wówczas nabywcą został fundusz private equity Mid Europa Partners, a szacunkowa wartość transakcji wyniosła 200 mln euro.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Poprzedni artykułMniej papierów przy zakładaniu firmy
Następny artykułApel pracodawców w sprawie wzrostu wynagrodzeń