fbpx
wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaBiznesKolejny polski gigant wycofuje się z Rosji

Kolejny polski gigant wycofuje się z Rosji

Hortex dołącza do polskich firm, które sprzedały swój biznes w Rosji – dowiadujemy się z portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Decyzję o sprzedaży swojej rosyjskiej spółki Ortika Frozen Foods producentowi i dystrybutorowi ryb Grupie Agama potwierdziła już Agata Bonikowska, członek zarządu firmy Polski Ogród, która wchodzi w skład Grupy Hortex.

– Decyzja o wyjściu z rosyjskiej inwestycji została podjęta kilka miesięcy temu. Rozmowy w sprawie sprzedaży Ortika Frozen Foods były prowadzone z kilkoma podmiotami. Transakcja została zamknięta w pierwszych dniach czerwca, natomiast 11 lipca dopełnione zostały procedury formalne rejestracji nowego udziałowca w Jednolitym Państwowym Rejestrze Osób Prawnych w Federacji Rosyjskiej – dodała cytowana przez wiadomoscihandlowe.pl Bonikowska.

W swoim komentarzu przedstawicielka Polskiego Ogrodu dodała, że Grupa Agama dzięki nabyciu Ortika Frozen Foods rozszerzy portfolio produktów i zdywersyfikuje swoją działalność.

Spółka akcyjna Hortex powstała w 1958 r. Jej działalność skupia się na produkcji mrożonych warzyw i owoców oraz soków i napojów. Do grupy Hortex należy również Polski Ogród Sp. z o. o. W 2013 roku Grupa Hortex była wyceniana na ok. 300 mln euro, ale z uwagi na brak chętnych nie doszło do jej sprzedaży. Ponowna próba jej sprzedaży nastąpiła w 2017 r. i wówczas nabywcą został fundusz private equity Mid Europa Partners, a szacunkowa wartość transakcji wyniosła 200 mln euro.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Chcesz handlować w niedzielę? Przemyśl to

Warto mieć na uwadze, że Sąd Najwyższy rozstrzygnął kasację wniesioną przez Prokuratora Generalnego na temat pewnego rodzaju trików pozwalających unikać zakazu pracy w niedziele.
3 MIN CZYTANIA

Nowy program grantowy dla MŚP

Z nowego programu wsparcia cyfryzacji firm, który wkrótce ma ruszyć, skorzystają firmy produkcyjne oraz świadczące usługi na rzecz przemysłu.
2 MIN CZYTANIA

Wszyscy tracą grube miliony na strajku scenarzystów w Hollywood

Trwający od maja protest amerykańskich scenarzystów sparaliżował pracę wielu studiów filmowych, doprowadził do opóźnień wielu premier oraz utraty pracy przez tysiące osób.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA