fbpx
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaPodatkiKonfederacja przeciwko abonamentowi RTV

Konfederacja przeciwko abonamentowi RTV

Konfederacja chce likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego. Twierdzi, że obywatele nie powinni finansować rządowej propagandy.

Posłowie Konfederacji Krzysztof Tuduj i Roman Łazarski wezwali do likwidacji abonamentu RTV. Według polityków Polacy są nadmiernie obciążeni daninami, opłatami i podatkami, a ten abonament jest tego wyrazem.

Krzysztof Tuduj przypomniał, że abonament RTV jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy oglądają telewizję publiczną, czy nie i stwierdził, że „nie wypada, by Polacy płacili za coś, z czego nie korzystają”. Poza tym polityk uznał, że dzisiaj media publiczne w Polsce nie pełnią misji, a jedynie funkcję propagandową.

Na utrzymanie propagandy zrzucają się wszyscy Polacy. Tymczasem niektórzy propagandyści poprzedniej władzy zarobili w TVP po kilka milionów złotych. Likwidator TVP nie chce w tej chwili podać wysokości zarobków aktualnych pracowników. Mamy do czynienia z tą samą sytuacją, czyli jeśli nasi zarabiają miliony, to jest dobrze, a jeśli wasi to jest źle

– powiedział Krzysztof Tuduj.

W podobnym tonie wypowiedział się poseł Roman Łazarski, który stwierdził, że „abonament RTV jest jednym z najbardziej ośmieszonych podatków w polskim systemie” i jest niczym innym, jak podatkiem finansującym przekaz medialny każdej nowej władzy. W jego opinii dzisiaj w mediach publicznych zamiast pluralizmu serwowane jest zwyczajne pranie mózgu i to finansowane przez obywateli.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Rząd ulży małym przedsiębiorcom? Kasowy PIT

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała o pracach nad projektem dotyczącym wprowadzenia możliwości wyboru tzw. kasowego PIT przez najmniejszych przedsiębiorców.
2 MIN CZYTANIA

Dwa pomysły na zmianę składki zdrowotnej

Rząd Koalicji Obywatelskiej pracuje nad zmianami w zakresie składki zdrowotnej opłacanej przez przedsiębiorców. Na stole są dwa pomysły.
2 MIN CZYTANIA

Zwrot za dojazd i nocleg pracownika będzie kosztem

Pracodawca, który pracownikom zdalnym zwraca wydatki za dojazd do biura i nocleg może zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów. Ważne jest, aby były spełnione ustawowe warunki rozliczania ponoszonych kwot w kosztach.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Hybryda czy biuro – jak pracują Polacy?

Większość pracowników biurowych w Polsce spędza w biurze do dwóch dni tygodniowo, mimo że woleliby robić to rzadziej.
2 MIN CZYTANIA

Czterodniowy tydzień pracy niemożliwy do wprowadzenia?

Polskie firmy nie są przekonane, co do 4-dniowego tygodnia pracy i nie do końca sądzą, że taki model jest możliwy do wprowadzenia.
2 MIN CZYTANIA

Rośnie optymizm finansowy Polaków

Choć w ostatnich miesiącach ceny w Polsce poszły w górę, to jednak coraz większy odsetek Polaków z optymizmem patrzy w przyszłość, jeśli chodzi o finanse osobiste.
2 MIN CZYTANIA