fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKrajMałe rozgłośnie radiowe czekają ciężkie czasy? Zobacz, w kogo uderzy wzrost opłat...

Małe rozgłośnie radiowe czekają ciężkie czasy? Zobacz, w kogo uderzy wzrost opłat telekomunikacyjnych

Rządowy projekt ustawy Prawo komunikacji elektronicznej przewiduje wysoki wzrost opłat telekomunikacyjnych dla firm korzystających z częstotliwości – alarmuje Konfederacja Lewiatan.

Organizacja reprezentująca pracodawców i przedsiębiorców ostrzega, że podniesienie stawek będzie szczególnie dużym obciążeniem dla najmniejszych, lokalnych nadawców radiowych. Dlatego też Lewiatan wzywa rząd do pozostawienia opłat na obecnym poziomie.

– Obecna sytuacja przemawia raczej za zmniejszeniem obciążeń. Działalność nadawcza wiąże się z ponoszeniem ciągle rosnących kosztów energii, która będzie drożeć z uwagi na agresję Rosji na Ukrainę i będące jej następstwem sankcje i embarga wprowadzone przez Polskę oraz pozostałe kraje UE – powiedziała dr Aleksandra Musielak, dyrektor departamentu rynku cyfrowego Konfederacji Lewiatan.

– W tym kontekście podnoszenie obciążeń nakładanych na nadawców nie znajduje żadnego uzasadnienia, zwłaszcza, jeżeli wziąć pod uwagę, iż jest to jeden z tych obszarów gospodarki, który szczególnie odczuł wcześniejszy kryzys związany z pandemią COVID-19 (znaczący spadek zleceń reklamowych stanowiących główne źródło dochodów). Wobec tego apelujemy o rezygnację z podwyżek opłat telekomunikacyjnych – dodała.

Według Lewiatana w wyniku nowych przepisów opłaty mogą wzrosnąć od 25 proc. do nawet 65 proc. Wśród opłat objętych podwyżkami wymienia się natomiast roczną opłatę telekomunikacyjną oraz opłatę za prawo dysponowania częstotliwością. W projekcie przewidziano też nową opłatę jednorazową za prawo używania urządzenia radiowego objętego pozwoleniem radiowym.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA