fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaKrajNadchodzi zakaz hodowli zwierząt na futra

Nadchodzi zakaz hodowli zwierząt na futra

Już wkrótce Polska ma dołączyć do krajów Unii Europejskiej, w których obowiązuje zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

Już w ciągu najbliższego miesiąca mają zacząć się prace nad wprowadzeniem w Polsce zakazu hodowli zwierząt futerkowych – donosi „Rzeczpospolita”. To jeden z postulatów rządzącej Koalicji Obywatelskiej, a niebezpieczeństwo jego przyjęcia jest tym razem duże.

Liderzy partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej mówili o zakazie handlu zwierząt futerkowych już w trakcie kampanii wyborczej. Według premiera Donalda Tuska jest to „nieludzki przemysł”, a poparcie w sprawie zakazu wyrazili też obecny marszałek Sejmu Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi oraz Marek Sawicki z PSL. Według tych polityków ewentualny zakaz należy wprowadzić z zachowaniem odpowiednio długiej vacatio legis, ale też przy zagwarantowaniu rekompensat dla przedsiębiorców z tego sektora.

Według informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą” prace nad projektem zakazu hodowli zwierząt futerkowych są już bardzo zaawansowane, a dokument jest prawie gotowy. Prace nad propozycją prowadzi posłanka Małgorzata Tracz z partii Zieloni, która odpowiedni projekt złożyła w 2022 roku, ale nie otrzymał on wtedy nawet numeru druku.

Parlamentarzystka koalicji rządzącej zapowiedziała, że odpowiedni projekt zostanie zaprezentowany już na początku lutego i wówczas będzie można rozpocząć nad nim dyskusje, a następnie przekazać do konsultacji.

Źródło: Rzeczpospolita
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Konfederacja żąda embarga na produkty rolne z Ukrainy

Podczas konferencji prasowej Konfederacji wicemarszałek Sejmu i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak przedstawił rozporządzenie mające na celu rozwiązanie kryzysu w branży rolnej, który trwa od dłuższego czasu.
2 MIN CZYTANIA

Organizacje wolnościowe oferują pomoc wolnościowym samorządowcom

Organizacje pozarządowe o profilu wolnościowym, ze Stowarzyszeniem Libertariańskim na czele, zaoferowały wsparcie politykom samorządowym w zakresie układania programów.
2 MIN CZYTANIA

Rolnicy domagają się całkowitego wycofania z Zielonego Ładu

Polscy rolnicy chcą, aby rząd wycofał się z Zielonego Ładu, a żeby pokazać swoją siłę, solidarność i determinację zorganizują „gwiaździsty marsz” na Warszawę.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy znaleźli się w energetycznej pułapce inwestycyjnej

Polacy, którzy dzisiaj inwestują w montaż kotłów gazowych, już za kilka lat będą musieli pogodzić się z wysokimi podwyżkami cen za gaz. To między innymi skutek unijnej polityki klimatycznej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz częściej kupują auta używane

W 2024 roku co czwarte polskie przedsiębiorstwo chce kupić samochód, ale zmalał odsetek firm, które chcą swoją flotę uzupełnić autami całkowicie nowymi.
2 MIN CZYTANIA

Rolnicy domagają się całkowitego wycofania z Zielonego Ładu

Polscy rolnicy chcą, aby rząd wycofał się z Zielonego Ładu, a żeby pokazać swoją siłę, solidarność i determinację zorganizują „gwiaździsty marsz” na Warszawę.
2 MIN CZYTANIA