Koncern Meta może zamknąć Facebooka i Instagrama w Europie z powodu sporu dotyczącego transferu danych.

Problem sprowadza się do unijnych przepisów dotyczących danych, które uniemożliwiają firmie Meta, znanej wcześniej jako Facebook, przesyłanie, przechowywanie i przetwarzanie danych Europejczyków na serwerach w USA.

W swoim rocznym raporcie dla amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd koncern Meta ostrzegł, że jeśli nie zostaną przyjęte nowe ramy prawne, a firma nie będzie mogła dłużej korzystać z obecnego modelu umów, prawdopodobnie będzie musiała opuścić Europę. Firma stwierdziła, że przetwarzanie danych użytkowników między krajami ma kluczowe znaczenie dla biznesu i kierowania reklam.

„​Jeśli nie jesteśmy w stanie przesyłać danych między krajami i regionami, w których działamy lub jeśli nie możemy udostępniać danych między naszymi produktami i usługami, może to wpłynąć na naszą zdolność do świadczenia naszych usług, sposób, w jaki świadczymy nasze usługi lub na naszą zdolność do celowego kierowania reklam” – czytamy w oświadczeniu.

Koncern ma nadzieję, że będzie w stanie osiągnąć nowe porozumienie w tym roku, ale jeśli tak się nie stanie, to „prawdopodobnie nie będziemy w stanie zaoferować wielu naszych najważniejszych produktów i usług, w tym Facebooka i Instagrama, w Europie”.

Poprzedni artykułMyślicie, że zadeptanie edukacji będzie sprzyjało wierze w naukę i szczepionki?
Następny artykułLiberalny eurolager, libertariański kraft