fbpx
środa, 28 lutego, 2024
Strona głównaKrajNowa edycja konkursu Granty na Eurogranty

Nowa edycja konkursu Granty na Eurogranty

Celem tego konkursu, skierowanego do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, jest sfinansowanie przez firmę kosztów przygotowania tak zwanego Eurograntu. Firma może pozyskać nawet 280 tys. zł bezzwrotnego wsparcia z funduszy europejskich. Nabór wniosków w nowej, tegorocznej rundzie rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 31 maja 2021 roku.

Cały program Granty na Eurogranty ma charakter konkursu adresowanego do MŚP. Jego całkowity budżet wynosi w tym roku 5 mln zł. Realizowany będzie w ramach jednego z Programów Unii Europejskiej, w szczególności programów: Horyzont 2020, COSME, Kreatywna Europa, LIFE, oraz innych zarządzanych centralnie przez Komisję Europejską.

Kto może wnioskować o wsparcie?

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie małe i średnie przedsiębiorstwa w kilku rolach; może to być rola projektodawcy – w przypadku samodzielnego aplikowania o pieniądze lub koordynatora, partnera projektu, a także członka konsorcjum mniejszych firm, ubiegającego się wspólnie z innymi firmami o dofinansowanie. Udział mogą wziąć MŚP polskie lub mające siedzibę w Polsce. Dofinansowanie może sięgnąć stu procent kosztów kwalifikowanych.

Co można sfinansować?

Środki z dotacji można przeznaczyć m. in. na: sfinansowanie kosztów usługi doradczej, dzięki której zostanie przygotowany projekt Eurograntu, a także kosztów opracowania studium wykonalności, organizacji spotkań (w tym kosztów poszukiwania partnerów projektu oraz kosztów podróży służbowych). Ale także można je przeznaczyć na przygotowanie wniosku/aplikacji o Eurogrant, zgodnie z wymaganiami określonymi przez organizatora konkursu oraz na działania związane z jego ewentualną korektą. W tym ostatnim przypadku można sfinansować koszty wynagrodzeń pracowników w części, w jakiej wynagrodzenia te są bezpośrednio związane z przygotowaniem projektu planowanego do realizacji w ramach jednego z Programów UE. Wolno także pokryć koszty związane z prezentacją wniosku/aplikacji przed komisją oceny projektów powołaną przez organizatora konkursu. Pieniądze mogą posłużyć także na sfinansowanie kosztów tłumaczenia dokumentacji aplikacyjnej przedkładanej organizatorowi konkursu.

Więcej informacji o Konkursie znajdziemy tu: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/granty-na-eurogranty

Zeszłoroczna runda finansowania:
granty na eurogranty - I runda
źródło: PARP

 

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Arbitralne praktyki ZUS ukrócone

Prawotwórcza działalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stosującego nieustawowe pojęcie tzw. wspólnika iluzorycznego została ukrócona przez Sąd Najwyższy.
2 MIN CZYTANIA

Księgarnie znikają z handlowej mapy Polski

W ciągu ostatnich dziesięciu lat działalność zamknęła niemal co trzecia księgarnia w Polsce. Regularnie rosną też długi sklepów z książkami.
2 MIN CZYTANIA

Będzie można budować schrony bez pozwolenia

Polski rząd pracuje nad zmianami w prawie budowlanym, które mają umożliwić obywatelom budowanie przydomowych schronów bez pozwolenia.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kasy samoobsługowe pójdą w odstawkę?

Jeden z portali tak zatytułował swój artykuł na temat marketowego handlu: „Polacy pokochali kasy samoobsługowe”. Czy aby na pewno?
3 MIN CZYTANIA

Producenci usilnie wspierają spadającą sprzedaż elektryków

Po utracie ulg podatkowych producenci luksusowych pojazdów elektrycznych obniżają ich ceny, by wesprzeć spadającą sprzedaż.
2 MIN CZYTANIA

Ukraiński cement wjeżdża do Polski po bardzo „korzystnych” cenach

Nie tylko zboże oraz inne towary i produkty rolne po niskich cenach, o charakterze dumpingowym, są eksportowane z Ukrainy do Polski. Zalewa nas również ukraiński cement.
3 MIN CZYTANIA