fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaBiznesOd poniedziałku "Forum Polskiej Gospodarki" razem z "Do Rzeczy"!

Od poniedziałku „Forum Polskiej Gospodarki” razem z „Do Rzeczy”!

Miesięcznik "Forum Polskiej Gospodarki" od poniedziałku 28 czerwca ukazywać się będzie razem z tygodnikiem "Do Rzeczy".

To będzie super debiut. Nowoczesny, odświeżony konserwatywny magazyn ekonomiczno-społeczny „Forum Polskiej Gospodarki” od poniedziałku 28 czerwca ukazywać się będzie razem z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

W pierwszym numerze m.in. ekskluzywny wywiad z Adamem Abramowiczem o odmrażaniu gospodarki i o tym, dlaczego rząd nie chce korzystać z rad rzecznika MŚP, którego sam „stworzył”. Piszemy też m.in. o nowej roli banków centralnych, zastanawiamy się nad rewolucją, którą czeka nie tylko polską gospodarkę w związku z siecią… 6G, przestrzegamy przed szalonym pomysłem ekoaktywistów, który może „zabić” polskie rolnictwo i opisujemy strategiczne znaczenie prywatnych spółek biotechnologicznych dla bezpieczeństwa państwa.  Jest też ciekawy reportaż o polskich przedsiębiorcach, którzy zachwycili pewnego Belga i dyplomatów z Azerbejdżanu.

Do współpracy w roli felietonistów zaprosiliśmy m.in. najbardziej znanego wolnorynkowca wśród Misjonarzy Werbistów, czyli ks. Jacka Gniadka, a także eksperta Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Piotra Palutkiewicza.

Partnerem merytorycznym magazynu jest Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa.

Zapraszamy do lektury
Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki”

Krzysztof Budka
Krzysztof Budka
Redaktor naczelny magazynu „Forum Polskiej Gospodarki" oraz serwisu FPG24.PL. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Pracę w tym zawodzie rozpoczął podczas studiów pod koniec lat 90. jako reporter w telewizji Puls przy programie „Raport Specjalny". Pisał do działu politycznego w dzienniku „Życie", a następnie na ponad dekadę związał się z „Przeglądem Sportowym", gdzie był m.in. wydawcą, szefem działu Piłka Nożna oraz kierownikiem magazynu „Tygodnik Przeglądu Sportowego: Tempo". Współtworzył serwis internetowy FUTBOLFEJS.PL., a także prowadził audycję Liberator w Radiu Dla Ciebie. Zwycięzca Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni w TVP1 w 2012 roku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Dwa filary kompleksowej polityki mieszkaniowej [WYWIAD]

Skuteczna polityka mieszkaniowa powinna łączyć w sobie dwa bardzo ważne elementy: uczciwy i atrakcyjny kredyt hipoteczny oraz projekt budowy mieszkań na wynajem. W jaki sposób? Wyjaśniają to nasi eksperci – Krzysztof Czerkas i Krzysztof Oppenheim.
11 MIN CZYTANIA

Sektor MŚP musi mówić jednym głosem

Trwa proces budowy dużego środowiska polskich przedsiębiorców z sektora MŚP – pełnych zrozumienia swojej ogromnej wartości, tożsamości i swoich praw. Środowiska, które już niedługo będzie mogło mówić jednym głosem, którego żadna władza nie będzie mogła zlekceważyć – mówi nam Adam Abramowicz. Rozmawiamy u progu końca jego sześcioletniej kadencji w roli rzecznika MŚP.
9 MIN CZYTANIA

Polskie prawo pracy trzeba napisać od nowa [WYWIAD]

Prawo karne dotyczy 1 proc. obywateli, prawo cywilne – 10 proc., natomiast prawo pracy i ubezpieczeń społecznych dotyczy nas wszystkich. Dlatego o tę gałąź prawa powinno się szczególnie dbać. A mamy przestarzały, nieczytelny i nieprzejrzysty Kodeks pracy – mówi nam mec. Waldemar Gujski, jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych prawników zajmujących się prawem pracy.
11 MIN CZYTANIA