fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaKrajOrlen kupi „Rzeczpospolitą”?

Orlen kupi „Rzeczpospolitą”?

PKN Orlen prowadzi zaawansowane rozmowy na temat kupna spółki Gremi Media, wydającej „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”.

Jak podają Wirtualnemedia.pl podobną transakcją zainteresowana jest też Grupa PZU. Wcześniej kupnem wydawcy „Rzeczpospolitej” była Wirtualna Polska, ale ze względu na wysokie oczekiwania cenowe zerwała negocjacje. Z rozmów wycofała się również Grupa Polsat Plus Zygmunta Solorza.

Wirtualnemedia.pl piszą, że aktualnie na kupno Gremi Media stać wyłącznie spółki skarbu państwa, ale to Orlen ma być bardziej od PZU zainteresowany poszerzeniem swojego portfolio medialnego. Według informatorów portalu Orlen chciałby skonsolidować „Rzeczpospolitą” i „Parkiet” z tytułami Polska Press i w ten sposób stworzyć „jeden potężny, sprzyjający władzy koncern medialny”. To pomogłoby Orlenowi dotrzeć do czytelnika prasy centralnej.

Gremi Media, poza wymienionymi dziennikami, wydaje również ich portale internetowe oraz miesięcznik „Uważam Rze Historia”, a także posiada 78,1 proc. akcji firmy E-Kiosk.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA