fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaWideoPAWEŁ MAJEWSKI: Musimy intensywnie pracować nad rozwojem paliw alternatywnych

PAWEŁ MAJEWSKI: Musimy intensywnie pracować nad rozwojem paliw alternatywnych

Co zrobić, by transformacja energetyczna była dla Polski szansą na rozwój? O tym rozmawiamy z prezesem Grupy LOTOS Pawłem Majewskim.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Pawłem Majewskim – Prezesem Zarządu Grupy LOTOS przeprowadzonego podczas Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu o transformacji energetycznej Polski.

Rozmawiamy o tym, co zrobić, by wykorzystać szansę, jaką ta transformacja stwarza, czyli by wprowadzić polską gospodarkę na tory innowacyjności i nowoczesności, nie tracąc jednocześnie waloru konkurencyjności, co będzie największym wyzwaniem dla polskich firm energetycznych, szczególnie tych z udziałem Skarbu Państwa, jeśli chodzi o założenia polskiej polityki energetycznej 2040, a także o wodorze, nazywanym przez wielu ekspertów paliwem przyszłości.

MATERIAŁ PRZYGOTOWANY WE WSPÓŁPRACY Z GRUPĄ LOTOS

Krzysztof Budka
Krzysztof Budka
Redaktor naczelny magazynu „Forum Polskiej Gospodarki" oraz serwisu FPG24.PL. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Pracę w tym zawodzie rozpoczął podczas studiów pod koniec lat 90. jako reporter w telewizji Puls przy programie „Raport Specjalny". Pisał do działu politycznego w dzienniku „Życie", a następnie na ponad dekadę związał się z „Przeglądem Sportowym", gdzie był m.in. wydawcą, szefem działu Piłka Nożna oraz kierownikiem magazynu „Tygodnik Przeglądu Sportowego: Tempo". Współtworzył serwis internetowy FUTBOLFEJS.PL., a także prowadził audycję Liberator w Radiu Dla Ciebie. Zwycięzca Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni w TVP1 w 2012 roku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Smart makieta – na czym polega nowoczesna prezentacja inwestycji deweloperskich [WIDEO]

Firma 3D Estate stworzyła nowoczesne narzędzie, które prezentuje on-line inwestycje mieszkaniowe, których jeszcze nie ma, bo albo dopiero są w planach, albo są w trakcie realizacji. Dzięki tej aplikacji klienci mogą zobaczyć, jak będzie wyglądać ich lokal. Jest ona również doskonałym narzędziem sprzedażowym dla deweloperów.

Dlaczego ceny mieszkań rosną w takim tempie? Wywiad z Konradem Płochockim [WIDEO]

W jaki sposób usprawnić proces inwestycyjny i zwiększyć podaż nowych mieszkań, dlaczego w ostatnim czasie ceny lokali rosną w tak zawrotnym tempie, czego zabrakło w nowej reformie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz jak kształtują się deweloperskie marże – rozmawiamy z Konradem Płochockim, wiceprezesem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Jak zwiększyć podaż nowych mieszkań? Wywiad z Piotrem Hofmanem [WIDEO]

Wciąż powtarzamy, że brakuje w Polsce mieszkań. I nadal będzie ich brakować, jeżeli nie zbudujemy twardych, dobrych, prawnych fundamentów pod to, żeby można je było szybciej, taniej i lepiej budować. Jednym z takich fundamentów powinien być tzw. kodeks budowalny – mówi nam Piotr Hofman, prezes zarządu HM Inwest S.A.

INNE TEGO AUTORA

Branża biogazowa walczy o wyższe ceny referencyjne

13 listopada uruchomiono kolejny raz aukcje OZE. Nie chcemy rysować czarnego scenariusza, ale jesteśmy niemal pewni, że nie będzie ani jednej oferty złożonej na biogaz – mówią nam przedstawiciele branży biogazowej. I dodają, że należy ubolewać nad tym, iż od lat władza nie potrafi stworzyć warunków, które uwolniłyby znaczący potencjał drzemiący w tym sektorze.
8 MIN CZYTANIA

Sposób na deficyt mieszkaniowy w Polsce [WYWIAD]

W jaki sposób usprawnić proces inwestycyjny i zwiększyć podaż nowych mieszkań, dlaczego ceny lokali rosną w tak zawrotnym tempie oraz czego zabrakło w nowej reformie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – o aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości opowiada nam Konrad Płochocki, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
9 MIN CZYTANIA