fbpx
sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaKrajOgłoszenia o pracy – chcemy wiedzieć, ile możemy zarobić

Ogłoszenia o pracy – chcemy wiedzieć, ile możemy zarobić

Zdecydowana większość Polaków uważa, że w ogłoszeniach o pracy powinna znajdować się informacja z widełkami płacowymi.

Aż 89 proc. Polaków twierdzi, że pracodawcy z każdej branży powinni w swoich ofertach rekrutacyjnych umieszczać informację o wysokości wynagrodzenia – wynika z badania portalu No Fluff Jobs omawianego przez PulsHR. Według potencjalnych pracowników jest to bardzo ważny element składający się na zaufanie do przyszłego pracodawcy.

Portal PulsHR przypomniał, że w czerwcu 2023 roku weszła w życie unijna dyrektywa o transparentności płac, która wymaga uporządkowania polityki wynagrodzeń w firmach działających w Unii Europejskiej i od 7 czerwca 2026 roku zobowiąże przedsiębiorstwa do umieszczania widełek płac w ogłoszeniach o pracę. Jak się okazuje, ten element jest bardzo istotny dla kandydatów, bo aż 91 proc. osób w wieku produkcyjnym woli aplikować na oferty z podaną stawką, a wśród osób w wieku od 18 do 24 lat jest to już 97 proc.!

Jawność wynagrodzeń podnosi atrakcyjność pracodawcy na rynku pracy. Może być to również sygnałem do tego, że jednak wynagrodzenie, które proponuje pracodawca, nie jest adekwatne do rynku i jest to czas na weryfikację siatki płac, a dzięki temu zmniejszenie różnicy w zarobkach. Jawne pensje powinny odnosić się do kompetencji i ukierunkowywać pracownika na ich podnoszenie, nie zaś na wynegocjowanie lepszej stawki, bo mamy dobry rynek

– powiedziała cytowana przez portal PulsHR Ewelina Kołodziej-Władzińska, executive manager w HRK Retail & E-commerce.

Badanie No Fluff Jobs wykazało również, że tylko 12 proc. osób ma zaufanie do pracodawców, którzy nie podają widełek płacowych w ogłoszeniach rekrutacyjnych.

Źródło: PulsHR

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Polacy należą do europejskich pracusiów

Od lat systematycznie rośnie w Unii Europejskiej odsetek pracujących osób w wieku produkcyjnym. Polska zajmuje w tym aspekcie jedno z czołowych miejsc w UE.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA