fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaKrajPolacy wolą prywatną służbę zdrowia

Polacy wolą prywatną służbę zdrowia

Tylko co czwarty Polak pozytywnie ocenia jakość usług świadczonych przez polską służbę zdrowia - podaje „Rzeczpospolita”.

Badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia przy współpracy z firmą ubezpieczeniową ERGO Hestia wykazało, że 46 proc. Polaków korzysta zarówno z prywatnej, jak i publicznej służby zdrowia, 39 proc. wyłącznie z państwowych placówek medycznych, a 11 proc. leczy się tylko prywatnie. Jednocześnie aż 61 proc. Polaków ma więcej zaufania do prywatnych placówek, a tylko 24 proc. z nas pozytywnie ocenia publiczną służbę zdrowia.

W efekcie, w razie ciężkiej choroby, aż 44 proc. Polaków rozważałoby leczenie za granicą, przy czym ankietowani najlepiej postrzegają niemiecką służbę zdrowia (42 proc.), amerykańską (33 proc.) i norweską (17 proc.). Cytowane przez „Rzeczpospolitą” badanie wykazało, że największym problemem w leczeniu za granicą sprawiłyby koszty (67 proc.), bariera językowa (28 proc.) i problemy z organizacją wyjazdu (ponad 20 proc.).

Coraz więcej Polaków kupuje prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA