fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaZdrowieCoraz więcej Polaków kupuje prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Coraz więcej Polaków kupuje prywatne ubezpieczenia zdrowotne

W ciągu ostatniego roku liczba prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce wzrosła aż o 14,8 proc.

W efekie ubezpieczenia zdrowotne po II kwartale ma ponad 3,5 mln Polaków. Jak informuje Polska Izba Ubezpieczeń po II kwartale o 5,5 proc. wzrosła wartość składki przypisanej brutto, która wyniosła 526,8 mln złotych.

‒ Zauważamy wzrost zainteresowania zdrowiem wśród Polaków. To pokazuje nie tylko zwiększona liczba polis, ale także liczba badań, wizyt stacjonarnych i wykonywanych badań profilaktycznych – podsumowuje Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

W komunikacie prasowym napisano również, że innym „godnym odnotowania trendem jest zauważalny wzrost troski pracodawców o zdrowie pracowników. Poprzez zapewnienie im ubezpieczenia zdrowotnego lub poszerzenia obowiązkowej medycyny pracy o pakiety diagnostyczne, pogłębioną profilaktykę górnych dróg oddechowych i często dostęp do teleporad”.

Wzrost liczby prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych to efekt obaw Polaków o zdrowie swoje i najbliższych. Polacy najbardziej boją się braku dostępu do opieki medycznej, a w lutym 2021 roku taki niepokój zadeklarowało aż 71 proc. ankietowanych. To o 5 pkt proc. więcej niż rok wcześniej, na co najpewniej wpłynęła pandemia Covid-19.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Lekarze chcą ograniczenia dostępności nikotyny w Polsce

Polskie środowisko lekarskie zaapelowało do rządu o znaczne ograniczenie sprzedaży wyborów nikotynowych w Polsce. Celem jest ochrona zdrowia.
2 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy zaczęli masowo chorować po pandemii COVID-19

Po zakończeniu pandemii koronawirusa znacznie wzrosła liczba mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy nie pracują z powodów zdrowotnych.
2 MIN CZYTANIA

Milczące pokolenie [WYWIAD]

O tym, jak czas pandemii wpłynął na zaburzenia mowy i rozwoju dzieci, o ich uzależnieniu od smartfonów i o tym, że do gabinetów specjalistów trafia coraz więcej dzieci z objawami przypominającymi te ze spektrum autyzmu – rozmawiamy z Agnieszką Szumiec, pedagogiem i logopedą.
9 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja jest coraz mniej straszna?

Maleje odsetek Polaków, którzy obawiają się inflacji, choć niezmiennie jest to główny powód zmartwień dla ankietowanych.
2 MIN CZYTANIA

Lekarze chcą ograniczenia dostępności nikotyny w Polsce

Polskie środowisko lekarskie zaapelowało do rządu o znaczne ograniczenie sprzedaży wyborów nikotynowych w Polsce. Celem jest ochrona zdrowia.
2 MIN CZYTANIA

Barmani w Polsce powinni zarabiać więcej?

Związkowa Alternatywa domaga się podniesienia stawek osobom zatrudnionym w gastronomii, które pracują nocami z soboty na niedzielę.
2 MIN CZYTANIA