fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaZdrowieRFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.

Instytut Roberta Kocha (RKI) opublikował właśnie poufne protokoły, z których wynika, że jego eksperci byli w pełni świadomi, że związane z pandemią COVID-19 blokady „spowodują więcej szkody niż pożytku”. Nie znaleźli oni również żadnych dowodów na to, że wprowadzenie obowiązkowego noszenia masek przez niemieckich obywateli jest zdolne powstrzymać szerzenie się pandemii.

Lockdown powodem nadmiarowych zgonów?

Już w 2020 r. eksperci RKI wyrażali obawy, że zamknięcie niemieckiego społeczeństwa może prowadzić do zwiększonej śmiertelności dzieci oraz innych jeszcze negatywnych skutków. Z odtajnionych dokumentów wynika też, że sprzeciwili się nałożeniu na niemieckich obywateli obowiązku noszenia maseczek FFP2, jako nieskutecznych w zapobieganiu zakażeniom wirusowym.

Agencja zauważa w protokole, że poinformowała opinię publiczną, iż nie popiera przepisów dotyczących masek FFP2. Niestety tu protokół mija się z prawdą, bo nigdy tego nie zrobiła i to pomimo masowych protestów przeciwko obowiązkowym maskom i innym restrykcjom pandemicznym.

Na 2500 stronach dokumentów RKI znajduje się również fragment stwierdzający, że eksperci ostrzegali, że blokady mogą „wyrządzić więcej szkody niż pożytku”. Z dokumentów wynika także, że niemieccy politycy w owym czasie specjalnie podgrzewali nastoje społeczne i robili to wbrew zapisanym opiniom ekspertów.

Odtajnić wszystkie dokumenty!

Obecnie wzywa się do udostępnienia pozostałych dokumentów. Zredagowano i ujawniono na razie ponad tysiąc fragmentów, co stanowi jedną trzecią całego tekstu pochodzącego z notatek ze spotkań „jednostki kryzysowej” w sprawie pandemii COVID-19 – zebranych w okresie od lutego 2020 r. do kwietnia 2021 r..

Upublicznienie dokumentów RKI wstrząsnęło niemiecką opinią publiczną. Tag #RKIFiles na platformie X wygenerował już ponad 45 tysięcy postów. Nawet partie lewicowe, jak np. Zieloni, wzywają do „kompleksowego przeglądu polityki wobec pandemii”. Alternatywa dla Niemiec (AfD) złożyła z kolei wniosek o powołanie specjalnej komisji śledczej.

„Wszystko jest już wiadome”

Według Klausa Stöhra, wirusologa i byłego komisarza WHO ds. pandemii ujawnione protokoły po raz kolejny pokazują, że „ocena ryzyka pandemii nie opierała się na danych”. Jako przykłady bezsensownych działań, mających jakoby wygasić pandemię, naukowiec wskazał „godzinę policyjną, zamknięcie granic, powołanie stref 2G/3G [obszarów objętych ograniczeniami ze względu na status szczepień – przyp. red.]”.

Stöhr zauważył również, że obecnie „wszystko jest już wiadome – łącznie z tym, że szczepionki nie mogą powstrzymać rozprzestrzeniania się wirusa ani zakończyć pandemii”.

Nie możemy pozwolić…

Karl Lauterbach, minister zdrowia (SPD), z przerażeniem przyjął ustalenia zawarte w raporcie. W okresie największego nasilenia restrykcji pandemicznych był celem krytyki ze strony przeciwników niemieckiej polityki w sprawie COVID-19.

– Oświecenie jest dobre, ale nie możemy pozwolić, aby w mediach społecznościowych pojawiły się teorie spiskowe w wyniku ingerencji obcych rządów – napisał Lauterbach na platformie X.

Pozostawiamy to bez komentarza.

(ReMix)

 

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

Lekarze chcą ograniczenia dostępności nikotyny w Polsce

Polskie środowisko lekarskie zaapelowało do rządu o znaczne ograniczenie sprzedaży wyborów nikotynowych w Polsce. Celem jest ochrona zdrowia.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA