Polski sklep internetowy Answear przywraca sprzedaż na Ukrainie – podała spółka w oficjalnym komunikacie.

Pexels.com

Answear przerwał funkcjonowanie na Ukrainie w dniu 25 lutego, gdy operator logistyczny obsługujący ten rynek dla spółki wstrzymał realizację dostaw do klientów. Choć teraz działalność Answear na Ukrainie została przywrócona, to zarząd – ze względu na czynniki zewnętrzne oraz aktualną sytuację rynkową – nie jest w stanie oszacować wpływu wstrzymania funkcjonowania na przyszłe wyniki.

„Dostawy realizowane są w regionach nieobjętych działaniami wojennymi, a klienci mogą obecnie odbierać zamówione i opłacone za pośrednictwem internetu towary w punktach odbioru zamówień. Z dostaw jest wyłączona południowo-wschodnia część obszaru Ukrainy, gdzie prowadzone są działania wojenne. Towar jest wysyłany z magazynu w Polsce, tak jak przed wojną” – napisano w komunikacie.

Portal Answear.com powstał w grudniu 2010 r., ale jego oficjalny start nastąpił w lutym 2011 r. Za pośrednictwem serwisu przez całą dobę można kupić odzież, obuwie oraz dodatki w dziesięciu krajach, wśród których – poza Polską – są Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Grecja, Słowacja, Rumunia, Ukraina i Węgry. Według danych firmy każdego miesiąca witrynę sklepu odwiedza ponad 4 miliony osób.

ISBnews

Poprzedni artykułPrezes NBP spotkał się z sekretarz skarbu USA. O czym rozmawiali?
Następny artykułPolski przemysł kosmiczny nie może wystrzelić. Co stoi na przeszkodzie?