fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPolski rynek pracy wzorem dla UE

Polski rynek pracy wzorem dla UE

W okresie kryzysu wywołanego przez COVID-19 Polska odnotowała poprawę wskaźnika zatrudnienia o 2,4 pkt proc. To najwięcej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej – wynika z najnowszych danych Eurostatu.

Jak poinformowała spółka Personnel Service tuż za Polską znalazły się Niderlandy ze wzrostem o 2,3 pkt proc., a trzecia była Słowacja ze wzrostem o 2 pkt proc.

– Nasz kraj notuje systematyczną poprawę tego wskaźnika od 2013 r. – podkreślił Krzysztof Inglot, ekspert ds. rynku pracy, Personnel Service.

Przedstawiciel Personel Service dodał, że w ostatnim czasie polski rynek bije kolejne rekordy pod względem zatrudnienia czy liczby miejsc pracy. Dowodem na to są dane Eurostatu, które wykazały, że w trzecim kwartale 2021 r. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,2 proc. Mniejsze bezrobocie odnotowano tylko w Czechach, gdzie było to 2,7 proc. Najwyższą stopę bezrobocia miały Grecja (14,3 proc.) oraz Hiszpania (14,5 proc.). Ogólnie natomiast w trzecim kwartale 2021 r. bezrobocie w UE wróciło do poziomu sprzed kryzysu.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA