W okresie kryzysu wywołanego przez COVID-19 Polska odnotowała poprawę wskaźnika zatrudnienia o 2,4 pkt proc. To najwięcej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej – wynika z najnowszych danych Eurostatu.

Polska
Pexels

Jak poinformowała spółka Personnel Service tuż za Polską znalazły się Niderlandy ze wzrostem o 2,3 pkt proc., a trzecia była Słowacja ze wzrostem o 2 pkt proc.

– Nasz kraj notuje systematyczną poprawę tego wskaźnika od 2013 r. – podkreślił Krzysztof Inglot, ekspert ds. rynku pracy, Personnel Service.

Przedstawiciel Personel Service dodał, że w ostatnim czasie polski rynek bije kolejne rekordy pod względem zatrudnienia czy liczby miejsc pracy. Dowodem na to są dane Eurostatu, które wykazały, że w trzecim kwartale 2021 r. stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3,2 proc. Mniejsze bezrobocie odnotowano tylko w Czechach, gdzie było to 2,7 proc. Najwyższą stopę bezrobocia miały Grecja (14,3 proc.) oraz Hiszpania (14,5 proc.). Ogólnie natomiast w trzecim kwartale 2021 r. bezrobocie w UE wróciło do poziomu sprzed kryzysu.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułPrezydent Andrzej Duda pojedzie na otwarcie igrzysk w Pekinie i spotka się z Xi Jinpingiem
Następny artykułPolacy pamiętają o Stowarzyszeniu „Memoriał”