W Warszawie odbyło się spotkanie prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskie z amerykańską sekretarz skarbu Janet Yellen.

Fot. PAP/Paweł Supernak.

Amerykańska delegacja pojawiła się w siedzibie NBP, a tematem rozmowy był między innymi wpływ konfliktu rosyjsko-ukraińskiego na sytuację gospodarczą w Polsce.

– W trakcie spotkania rozmawialiśmy o bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie oraz o tym, jak wpływa na nią konflikt militarny spowodowany agresją Rosji na Ukrainę – powiedział prof. Adam Glapiński cytowany w oficjalnym komunikacie NBP. – Poruszaliśmy też temat wyzwań stojących przed bankami centralnymi w związku z rosnącą na całym świecie inflacją – dodał szef NBP.

Sekretarz Janet Yellen odwiedziła Polskę po raz pierwszy od momentu objęcia stanowiska. W Warszawie spotkała się z Adamem Glapińskim, ale też z premierem Mateuszem Morawieckim oraz minister finansów Magdaleną Rzeczkowską. Z tą ostatnią rozmawiała o wdrożeniu globalnej reformy podatkowej na poziomie OECD, zakładającej opodatkowanie największych korporacji.

Poprzedni artykułDobrobytu nie zbuduje się dotacjami i kredytami
Następny artykułPolska spółka wraca na Ukrainę