fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaFinansePrezes NBP spotkał się z sekretarz skarbu USA. O czym rozmawiali?

Prezes NBP spotkał się z sekretarz skarbu USA. O czym rozmawiali?

W Warszawie odbyło się spotkanie prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskie z amerykańską sekretarz skarbu Janet Yellen.

Amerykańska delegacja pojawiła się w siedzibie NBP, a tematem rozmowy był między innymi wpływ konfliktu rosyjsko-ukraińskiego na sytuację gospodarczą w Polsce.

– W trakcie spotkania rozmawialiśmy o bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie oraz o tym, jak wpływa na nią konflikt militarny spowodowany agresją Rosji na Ukrainę – powiedział prof. Adam Glapiński cytowany w oficjalnym komunikacie NBP. – Poruszaliśmy też temat wyzwań stojących przed bankami centralnymi w związku z rosnącą na całym świecie inflacją – dodał szef NBP.

Sekretarz Janet Yellen odwiedziła Polskę po raz pierwszy od momentu objęcia stanowiska. W Warszawie spotkała się z Adamem Glapińskim, ale też z premierem Mateuszem Morawieckim oraz minister finansów Magdaleną Rzeczkowską. Z tą ostatnią rozmawiała o wdrożeniu globalnej reformy podatkowej na poziomie OECD, zakładającej opodatkowanie największych korporacji.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przy niepełnym wymiarze czasu pracy nadgodziny należą się szybciej

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że pracodawca nie może płacić za nadgodziny osobom zatrudnionym na część etatu tak jak osobom na pełnym etacie, czyli dopiero, gdy przepracują osiem godzin.
3 MIN CZYTANIA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Banki w Polsce z optymizmem patrzą w przyszłość

Banki w Polsce spodziewają się wzrostu popytu na kredyty w ciągu najbliższego półrocza i są w tym względzie większymi optymistami niż banki w regionie.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA