fbpx
wtorek, 7 maja, 2024
Strona głównaFelietonPrzyjechała pani z Brukseli

Przyjechała pani z Brukseli

Przyjechała pani z Berlina, to znaczy z Brukseli, i przywiozła do bantustanu marchewkę. Niech się tubylcy cieszą, dzięki czemu nowi kompradorzy będą mieli z nimi spokój.

Nowi kompradorzy na to zasłużyli, bo już w podskokach wypełniają każde polecenie swoich panów. Poprzedni choć też wypełniali, to jednak oficjalnie się stawiali, więc marchewki nie było. Był kij. No ale udało się pogonić to rzekomo patriotyczne towarzystwo. A to, że nowi kompradorzy przejmują państwo niezgodnie z zasadami prawa, to już nie ma znaczenia dla brukselskich panów, którzy tak gardłowali przeciwko rzekomemu łamaniu praworządności przez poprzednich kompradorów.

Poniżyć państwa narodowe

– To nie Donald Tusk, tylko Ursula von der Leyen ogłosiła, że jest praworządność od 13 grudnia zeszłego roku, bo układ rządowy jest taki, jaki był postulowany – zauważa w rozmowie z „Gońcem” ekonomista dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej, dodając, że sytuacja jest absurdalna, bo najpierw panowie zezwolili Polsce na zadłużenie się, a potem powiedzą, czy mamy prawo używać tych pieniędzy i na co je wydawać. – Chodzi o mechanizm, dzięki któremu można poniżyć państwa narodowe i można doprowadzić do sytuacji, że teraz za srebrniki wszystko wyprzedamy. Oddamy wszystko: oddamy zasady, wartości, reguły, bo wszystko zostanie nam narzucone i będziemy totalnie pogłębiali skolonizowanie. Wszystkie reguły zostaną nam dookreślone.

Tak właśnie za pomocą kija i marchewki, czyli dawaniem i odbieraniem unijnych funduszy, łatwo można rządzić polską prowincją. Będziesz posłuszny, to będą dotacje i kredyty na niepotrzebne „inwestycje” i inne wydatki realizowane w imię absurdalnej ideologii klimatyzmu. Nie będziesz posłuszny, to nie dostaniesz dotacji i kredytów, przy których mogłaby się obłowić twoja polityczna szajka. A że to jest na niekorzyść tubylców? Nie ma to znaczenia ani dla panów z Brukseli, ani dla miejscowych kompradorów. Polakom nie jest potrzebne marnowanie pieniędzy na urojoną dekarbonizację, ani na cyfryzację, czyli budowanie coraz większej inwigilacji i zamordyzmu.

Zresztą tubylcy się cieszą, że skapnie im trochę z tej marchewki. Tym samym nawet przedsiębiorcy przyznają się, że nie potrafią działać na wolnym rynku.

– To bardzo dobra informacja dla Polski, gospodarki, przedsiębiorców. Te pieniądze są niezbędne do dalszego rozwoju kraju. Pozwolą przyspieszyć wzrost gospodarczy, zwiększyć inwestycje, stworzyć tysiące nowych miejsc pracy. Na te pieniądze czekali z niecierpliwością polscy przedsiębiorcy – bredzi o miliardach z tzw. Funduszu Odbudowy i Funduszu Spójności Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. – Środki z UE umożliwią większe inwestycje w innowacje, politykę klimatyczną, energetykę, edukację, cyfryzację, zdrowie, a także w budowę nowych dróg.

A bez marchewki sobie nie poradzicie na rynku? Wolicie funkcjonować na unijnym garnuszku? Takimi jesteście ofiarami losu? Widać, że Witucki w ogóle nie rozumie, iż to jest marchewka. Że te pieniądze to wyłącznie narzędzie do tego, żeby również przedsiębiorcy byli posłuszni. I oni to łykają! Przestali to łykać rolnicy, którzy w niemal całej Unii Europejskiej zbuntowali się przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi. Nie chcą jego złagodzenia, chcą rezygnacji z tego szaleństwa. Jaka była odpowiedź panów z Brukseli? Marchewka na zasadzie: skoro marchewka nie działa, to może zadziałają dwie marchewki. Bo to jest skuteczna metoda. Pomyśleli, że dorzucą trochę grosza (bo ten mechanizm tak samo działa wobec struktur państwowych, jak i grup społecznych), lekko zmodyfikują Zielony Ład i rolnicy się uspokoją. Ale ci – w przeciwieństwie do przedstawicieli Konfederacji Lewiatan – rozumieją, że nie tędy droga, a im więcej marchewek, tym sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy, bo będzie jeszcze większe uzależnienie od panów z Brukseli, którzy będą mogli dowolnie nimi manipulować. Rolnicy chcą wolności i likwidacji regulacji w zamian za rezygnację z dotacji. Żądają takich warunków prowadzenia działalności rolnej, żeby bez nich mogli się utrzymywać, czyli chcą odczepienia się eurokratów od rolnictwa. Ale to wbrew całemu systemowi kija i marchewki. Na to Bruksela nie pójdzie, bo w ten sposób trzyma w garści szefów rządów poszczególnych bantustanów. Tak jak cały czas walczy z nieposłusznym premierem Orbanem. Ostatnio w efekcie szantażu Brukseli odnośnie zamrożenia dotacji unijnych, a także planów ataku na forinta i straszenia inwestorów, by unikali Węgier (kij) premier Orban ostatecznie zgodził się na pomoc finansową UE dla Ukrainy.

AkcjaEwakuacjaZeu

Jako państwo nie istniejemy, skoro jakiś obcy twór spoza naszych granic niszczy nasze całe gałęzie przemysłu i reguluje nam życie w najdrobniejszym szczególe, a my nie możemy nawet pisnąć. Realizując unijne polityki, bez sprzeciwu pozbywamy się naszego bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego, czyli fundamentów niezależności. Bo tak jesteśmy uzależnieni od marchewki, że niektórym się wydaje, iż bez niej umrzemy z głodu. A gdzie się podziała polska racja stanu? Interes narodowy? Został sprzedany za pęczek marchewek! Wszystkie istotne dla nas decyzje zapadają w Brukseli, czyli w Berlinie. Sami kompradorzy do tego doprowadzi. A tubylcy się z tego cieszą i w wyborach zagłosowali na kompradorów, którzy proponowali jeszcze większe uzależnienie.

– Za 600 miliardów potrafimy sprzedać swoją przyszłość. (…) Poziom uzależnienia, który budujemy, spowoduje, że za pięć do dziesięciu lat będziemy całkowicie państwem niewolniczym – mówi dr Artur Bartoszewicz.

Śruba jest coraz bardziej dociskana. Spod niebieskiej flagi ze złotymi gwiazdkami wyłania się coraz bardziej widoczny zamordyzm i czerwono-brunatny totalitaryzm. Zdaniem dra Bartoszewicza całą Komisję Europejską, która narzuca nam coraz bardziej absurdalne prawa, należałoby pozamykać i izolować od normalnych ludzi, bo zagrażają bezpieczeństwu naszemu, naszych dzieci i wnuków. Rozwalają wszystko. To nie są ludzie, z którymi można negocjować. Dlatego trzeba uświadamiać społeczeństwo, w jakim cyrku żyjemy i że jedyną alternatywą jest opuszczenie tego bajzlu. Każdy świadomy Polak powinien wesprzeć rozkręcającą się właśnie kampanię społeczną AkcjaEwakuacjaZeu.

Tomasz Cukiernik

Każdy felietonista FPG24.PL prezentuje własne poglądy i opinie

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Genius loci

Poprzednio byłem w Budapeszcie w marcu 2020 r. Już nadciągały czarne pandemiczne chmury, ale wciąż jeszcze wydawało się, że to będzie kolejna burza w szklance wody. Jak się stało – wiadomo. Wcześniej w drugiej stolicy Cesarstwa Austro-Węgierskiego bywałem wielokrotnie. Wyrobiłem sobie zatem jakiś jej własny obraz, a nawet coś więcej: trudne do dokładnego opisania i sprecyzowania wrażenie, które mamy, gdy trochę lepiej zapoznamy się z jakimś obcym miejscem.
5 MIN CZYTANIA

Europa zasad czy ideologii?

Jakiekolwiek podsumowanie 20 lat uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej, jakakolwiek dyskusja o tym, czy Polska nadal będzie członkiem tego podmiotu, powinny opierać się nie o analizę zysków i strat, ale o ocenę warunków naszej partycypacji przez pryzmat tego, od czego uwolniliśmy się w 1989 r.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA