Ministerstwo Finansów ogłosiło konkurs, w ramach którego studenci i absolwenci mogą przedstawiać pomysły na zmiany systemu podatkowego, które ułatwią firmom przyspieszony wzrost i ekspansję na nowe rynki.

blokada środków na rachunku vat - grafika wpisu

W tegorocznej edycji premierowo pojawi się również możliwość rozwiązania zadania analitycznego z zakresu ekonomii i podatków. To od decyzji uczestników zależy, którą z form pracy konkursowej wybiorą.

– W tym roku tematem pracy konkursowej będzie podatkowe wsparcie ekspansji biznesu. Ekspansja oznacza nie tylko rozpoczęcie działalności na rynkach zagranicznych, ale również zmianę przedmiotu działalności, rozpoczęcie jej w ramach innych gałęzi gospodarki, na innym poziomie łańcucha dostaw. Decyzja o wejściu na nowy rynek często jest dla przedsiębiorcy bardzo trudna. Wiąże się z dużym ryzykiem, chociaż również niesie ze sobą możliwość znacznego wzrostu zysków. Jakie rozwiązania podatkowe mogą pomóc firmom w podjęciu decyzji o rozpoczęciu ekspansji na nowe rynki? Na to pytanie odpowiedzą nam Podatkowi Liderzy – powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski.

To już 10. edycja konkursu „Podatkowi Liderzy”. W dotychczasowych dziewięciu odsłonach, udział wzięło 405 uczestników, spośród których wyłoniono 118 laureatów. Wielu z nich zdecydowało się zostać w Ministerstwie Finansów i kontynuować pracę w administracji publicznej.

– Tworząc konkurs Podatkowi Liderzy wiosną 2017 r. chcieliśmy stworzyć społeczność, którą łączy nie tylko wspólne doświadczenie pracy w Ministerstwie Finansów, ale przede wszystkim pasja do podatków i chęć wdrażania w Polsce rozwiązań, które sprawdziły się w innych krajach. Udało nam się to osiągnąć. Laureaci Konkursu już od ponad czterech lat mają swój udział w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań dla podatników. PIT-0 dla młodych, ulga na robotyzację i e-faktura to tylko wybrane projekty, w realizacji których uczestniczyli Podatkowi Liderzy. Bardzo mnie cieszy, że mimo zakończenia staży, wciąż pozostajemy ze sobą w kontakcie. Spotykamy się z alumnami programu i rozmawiamy z nimi o podatkach widzianych z różnych perspektyw, oczyma biznesu, administracji, nauki i branży doradczej – w zależności od tego gdzie rozwijają swoje talenty – dodał wiceminister Sarnowski.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą składać zgłoszenia do 30 listopada 2021 r., a szczegóły na ten temat można znaleźć na stronie resortu. Dla zwycięzców czeka 16 płatnych staży w Ministerstwie Finansów.

Poprzedni artykułRząd przyjął strategię wodorową
Następny artykułRosja eliminuje francuskiego szampana