fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajSklepy nie będą chciały niedziel handlowych?

Sklepy nie będą chciały niedziel handlowych?

Polska 2050 chce rozluźnić przepisy dotyczące ograniczenia handlu w niedziele. Propozycja zakłada wprowadzenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu.

Polska 2050 będzie zbierać podpisy pod ustawą wprowadzającą wolny handel w dwie niedziele w miesiącu – zapowiedział na antenie Radia ZET Ryszard Petru, szef sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Polityk dodał, że zbieranie podpisów zacznie się już w przyszłym tygodniu.

Ryszard Petru jednocześnie wyraził nadzieję, że propozycja jego ugrupowania znajdzie poparcie we wszystkich ugrupowaniach sejmowych. Zdaniem polityka propozycja wprowadzenia dwóch niedziel handlowych jest kompromisowa i zapewni większe dochody, wzrost gospodarczy i poprawi komfort klientów. Według Ryszarda Petru obecnie takie rozwiązanie popiera Koalicja Obywatelska, która chce nawet wprowadzenia wszystkich niedziel handlowych, ale zmian nie chce poprzeć Lewica.

Pani minister [Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – przyp. red.] musi brać pod uwagę to, że gospodarka się zmieniła i nie tylko w formie fizycznej można zrobić zakupy i ktoś pracuje w niedzielę. Nikt nie musi chodzić do sklepu w niedzielę. jak ma zwyczaj niechodzenia, to niech nie chodzi

– powiedział polityk w Radiu ZET.

Radio ZET wskazało, że dzisiaj Polacy największe zakupy robią we wtorki i czwartki, a propozycja zniesienia zakazu handlu w niedziele może spotkać się z oporem ze strony samych sklepów. Wszystko dlatego, że ruch w niedziele może być na tyle niski, że sklepom nie będzie opłacało się otwierać, gdyż utarg z tego dnia będzie zbyt mały, aby zapłacić za droższą pracę zatrudnionych.

Źródło: Radio ZET
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA