fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesTen sektor czeka lepszy czas

Ten sektor czeka lepszy czas

W 2022 r. rynek kosmetyczny w Polsce urośnie o ponad 6 proc., czyli najwięcej od 13 lat – podaje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Według analityków firmy PMR pod koniec roku wartość sektora kosmetycznego w naszym kraju osiągnie 27,7 mld złotych. Do wzrostu przyczynią się rosnąca świadomość konsumentów, coraz wyższy dochód rozporządzalny, ale też likwidacja obostrzeń pandemicznych i napływ uchodźców z Ukrainy, który powiększa grupę konsumentów.

Od 2023 r. przez kolejnych 5 lat branża kosmetyczna nadal będzie się rozwijała i to w tempie wyższym niż w ostatnich latach, bo na poziomie od 3 do 5 proc. W przyszłości rosnąć będzie rola sprzedaży przez internet, ale Polacy nadal będą kupować kosmetyki w drogeriach stacjonarnych. Prognozy PMR mówią, że w 2027 r. udział sprzedaży internetowej i w sklepach stacjonarnych w rynku artykułów kosmetycznych będzie wynosił 57,4 proc. (dziś jest to 55,5 proc.).

„Sprzedaż internetowa będzie funkcjonować jako kanał alternatywny dla drogerii, gdzie konsumenci będą mogli kupować produkty niedostępne w sklepach stacjonarnych, jak również podchodząc do zakupów omnichannelowo, przenosząc swoje zakupy do drogerii internetowych największych sieci” – napisali w raporcie cytowani przez portal analitycy PMR.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA