Konfederacja Europejskiego Biznesu BusinessEurope wezwała przyszłą francuską prezydencję Unii Europejskiej do walki ze złożonością unijnych projektów legislacyjnych — poinformowała Konfederacja Lewiatan, którą w Paryżu reprezentował jej prezydent Maciej Witucki.

Prezydenci 40 federacji członkowskich BusinessEurope podkreślili, że unijne regulacje są zbyt skomplikowane i hamują rozwój milionów małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w całej Europie.

— Przedsiębiorstwa nie są w stanie poradzić sobie z niekończącą się kumulacją ograniczeń i wymogów administracyjnych. BusinessEurope wzywa francuską prezydencję do skupienia się na odbudowie europejskiej gospodarki i walce ze złożonością unijnych projektów legislacyjnych — powiedział Pierre Gattaz, prezydent BusinessEurope. — Aby pogodzić ambicje klimatyczne z konkurencyjnością przemysłu, europejskie ramy prawne muszą ułatwiać innowacje i minimalizować koszty transformacji. Dlatego właśnie inwestycje we wszystkie zeroemisyjne i niskoemisyjne źródła i rozwiązania energetyczne muszą zostać włączone do unijnej taksonomii zrównoważonego finansowania — mówił szef Business Europe cytowany przez Konfederację Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan jest jedynym polskim członkiem BusinessEurope.

Poprzedni artykułPolski eksport eksplodował
Następny artykułE-Toll, czyli hucpa dekady