fbpx
sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaKrajUsługi księgowe w Polsce podrożeją

Usługi księgowe w Polsce podrożeją

W przyszłym roku Polaków czekają podwyżki cen usług księgowych. To skutek zmian w przepisach i nowych obowiązków.

W 2024 roku za niektóre usługi księgowe trzeba będzie zapłacić nawet o 30 proc. więcej niż dotychczas – podaje portal PIT.pl. To skutek wprowadzenia nowych przepisów i wynikających z nich obowiązków.

Przede wszystkim w przyszłym roku polscy księgowi będą musieli pamiętać o niższych kwotach limitu zobowiązującego do prowadzenia ksiąg rachunkowych w 2024 roku, a także o obowiązku płacenia podatku minimalnego. Portal PIT.pl wskazuje również na nowe limity dla ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, obowiązek wystawiania faktur ustrukturyzowanych w KSeF, nowe obowiązki przy wypełnianiu JPK V7 po wprowadzeniu KSeF oraz obowiązek prowadzenia ewidencji płatności transgranicznych. W 2024 roku wzrosną również stawki akcyzowe na alkohol i wyroby tytoniowe, a także w górę pójdą kary porządkowe w postępowaniach podatkowych.

Wszystkie te zmiany, które często wymagają dodatkowych szkoleń dla księgowych, sprawią że osoby świadczące usługi księgowe będą wymagały od przedsiębiorców wyższych wynagrodzeń.

Od stycznia niektóre biura rachunkowe przewidują nawet 30- proc. podwyżkę cen swoich usług. Wysokość stawek za usługi zależy od regionu, wielkości biura oraz zakresu świadczonych usług

– napisano w portalu PIT.pl.

Wzrost opłat za usługi księgowe będzie też skutkiem wprowadzenia nowego obowiązkowego KSeF, bo jego implementacja będzie wymagała aktualizacji programów księgowych, a to też kosztuje.

Źródło: PIT.pl
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polityka klimatyczna nas zniszczy

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanowi zagrożenie dla suwerenności i dobrobytu Polski.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskę czeka ożywienie na rynku pracy?

W 2024 roku pracodawcy w Polsce mają zamiar mocno podnosić wynagrodzenia oraz otwierać nowe rekrutacje. To efekt ożywienia polskiej gospodarki.
2 MIN CZYTANIA

Hybryda czy biuro – jak pracują Polacy?

Większość pracowników biurowych w Polsce spędza w biurze do dwóch dni tygodniowo, mimo że woleliby robić to rzadziej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile będzie kosztowało obniżenie VAT dla branży beauty?

Ponad 2 miliardy złotych w ciągu dziesięciu lat będzie kosztowało budżet państwa obniżenie stawki VAT dla branży beauty.
2 MIN CZYTANIA

Producenci cydru chcą zerowej akcyzy

Polska branża winiarska apeluje do rządu o obniżenie akcyzy na produkcję cydru, co m.in. poprawiłoby sytuację sadowników i pozwoliło obronić polski rynek jabłek.
2 MIN CZYTANIA

Polskę czeka ożywienie na rynku pracy?

W 2024 roku pracodawcy w Polsce mają zamiar mocno podnosić wynagrodzenia oraz otwierać nowe rekrutacje. To efekt ożywienia polskiej gospodarki.
2 MIN CZYTANIA