fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatW handlu też pobito rekord

W handlu też pobito rekord

W 2021 r. świat odnotował rekordowe wyniki w handlu międzynarodowym — napisano w „Tygodniku Gospodarczym” Polskiego Instytytu Ekonomicznego.

W kwietniu 2021 r. na świecie osiągnięto rekordowo wysoki wolumen wymiany handlowej, a wartość światowego handlu pobiła rekord w III kwartale roku, gdy wyniosła 5,6 bln USD. PIE podkreślają jednak, że wartość ta jest wyższa również ze względu na wzrost cen.

Choć w trakcie pandemii na świecie wzrósł udział polskiego eksportu, to najbardziej na wzroście handlu zyskały Chiny, które w ciągu jedenastu miesięcy 2021 r. eksportowały towar o wartości 3,3 bln USD, co stanowi wzrost eksportu o 31 proc. rdr.

Przytaczane przez PIE prognozy Światowej Organizacji Handlu mówią, że w przyszłym roku wymiana handlowa na świeice nadal będzie rosła, ale już z mniejszą dynamiką.

Źródło: Tygodnik Gospodarczy PIE

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA

Prawo podatkowe nadal będzie upraszczane

Ministerstwo Finansów chce kontynuować upraszczanie prawa podatkowego w Polsce, a także wprowadzać do niego nowe technologie.
2 MIN CZYTANIA

Stop dezinformacji żywnościowej. Producenci działają

Polscy producenci żywności chcą walczyć ze skierowaną przeciwko nim dezinformacją żywnościową. Pomaga im resort rolnictwa.
2 MIN CZYTANIA