Plany reaktywacji produkcji ma współzałożyciel CD Projektu Michał Kiciński i chce on, aby zarówno projektowanie, jak i produkcja sprzętu odbywała się w Polsce. Pod uwagę brane są „aktywnie działające” zakłady Unitry, a rozmowy toczone są z Radmorem, Biazetem i Telpodem. Sam zespół pracujący nad reaktywacją Unitry składa się z 20 osób.
To już kolejna próba przywrócenia do życia Unitry, choć proponowany w 2014 r. model biznesowy zakładał rebranding produktów z Chin. „Puls Biznesu” podaje, że na uruchomienie produkcji pod marką Unitra potrzeba będzie kilkunastu milionów złotych, a jednym z pierwszych produktów będzie wzmacniacz, który to projekt rozpoczęto jeszcze w latach 70. XX w.
Zgodnie z planem prezentacja nowych urządzeń marki Unitra ma nastąpić już w czerwcu, a sprzedaż ruszyć we wrześniu 2022 r.
Unitrę, czyli Zjednoczenie Przemysłu Elektronicznego i Teletechnicznego, powołano w 1961 r. Po 1989 r. wszystkie zjednoczenia i zrzeszenia uległy likwidacji i tylko niektóre przedsiębiorstwa uzyskały samodzielność i kontynuowały działalność.
Źródło: Puls Biznesu