fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaArchiwum31 stycznia upływa istotny termin dotyczący PIT-11

31 stycznia upływa istotny termin dotyczący PIT-11

Rozliczenia podatku PIT za ubiegły rok muszą być składane przez nas do 30 kwietnia. Dużo wcześniejszy termin obowiązuje pracodawców, którzy rozliczenia w postaci wypełnionych formularzy PIT-11 muszą przekazać do US do 31 stycznia.

Następnie pracownicy muszą otrzymać od pracodawców rozliczenia PIT-11 i PIT-R najpóźniej do 2 marca 2020 r. Mimo, iż ustawowym terminem jest ostatni dzień lutego, ze względu na kalendarz, gdzie 29 luty wypada w sobotę, tegoroczny termin przesunięty jest o 2 dni.

W roku 2020, podobnie, jak w roku ubiegłym, nasze zeznanie roczne zostanie wypełnione przez skarbówkę.

Wypełnione deklaracje będą dostępne już 15 lutego. Do 30 kwietnia będzie je trzeba zaakceptować lub poprawić. Jeśli do tego czasu nie będzie żadnej naszej reakcji, fiskus uzna przygotowaną przez siebie  deklarację za  poprawną.

Jeśli pracodawca nie dotrzyma swoich terminów, popełni wykroczenie skarbowe, za które ukarany może zostać przez sąd lub skarbówkę karą grzywny.

Ważne jest też to, by pracodawca pamiętał o konieczności skorzystania ze zaktualizowanych wzorów, które w grudniu zostały zamieszczone w Dzienniku Ustaw.

JS/Business Insider

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zapotrzebowanie na miedź wciąż rośnie

Świat i Europa stawiają na szeroko zakrojoną transformację energetyczną. Aby można było sprostać temu zapotrzebowaniu, wydobycie miedzi musi być utrzymywane na wysokim i stale rosnącym poziomie. To ogromna szansa na jeszcze szybszy rozwój zarówno dla KGHM Polska Miedź S.A., jak i całej polskiej gospodarki.
4 MIN CZYTANIA

Pułapki podatkowe w nowej ustawie o fundacjach rodzinnych [KOMENTARZ]

Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja br. Jednak już dokonano jej nowelizacji. Zmiany zasad opodatkowania w większości są korzystne. Ale jedna z koncepcji może poważnie skomplikować prowadzenie fundacji. Publikujemy komenatrz ekspercki na ten temat, którego autorem jest doradca podatkowy Ewa Flor.
7 MIN CZYTANIA

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.