fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajABW zaaresztowała książki wydawnictwa 3DOM!

ABW zaaresztowała książki wydawnictwa 3DOM!

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zrobili nalot na siedzibę wydawnictwa 3DOM w Częstochowie, dom właściciela Tomasza Stali i jego działkę letniskową, konfiskując nakłady kilku książek.

Powodem nalotu ABW na znane z niepoprawności politycznej wydawnictwo 3DOM było przeszukanie z tytułu artykułu ustawy o IPN, który mówi o kwestionowaniu masowego dokonywania zabójstw ludności pochodzenia żydowskiego na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Aresztowano książki

Prokurator IPN zabrał całe nakłady „Tematów niebezpiecznych”, „Tematów jeszcze bardziej niebezpiecznych” oraz „Tematów śmiertelnie niebezpiecznych” śp. Dariusza Ratajczaka. W toku rozmów z funkcjonariuszami ABW wydawnictwu udało się uratować sprzęt komputerowy, który nie został zabezpieczony mimo dużych zakusów prokuratora.

Prokurator chodził po wydawnictwie i selektywnie wybierał okładki, które wydawały mu się zbrodnicze i mordercze, po czym zadzwonił do swojej koleżanki po fachu i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W rezultacie, kiedy jeszcze były przeprowadzane czynności przez ABW, do siedziby wydawnictwa przyjechała policja i zarekwirowała kolejne nakłady książek, w tym m.in. autorstwa Radosława Patlewicza: „Pogrom w Krakowie”, „Mord rytualny w Rzeszowie”, „Mędrcy Syjonu”, autorstwa ks. prof. Stanisława Trzeciaka: „Talmud o gojach a kwestia żydowska”, „Program światowej polityki żydowskiej”.

Kandydat na prezydenta

ABW zrobiła dziś nalot na siedzibę wydawnictwa 3DOM, konfiskując cały nakład książek wyłącznie żydoznawczych – zarówno literatury przedwojennej, jak i współczesnej. Sygnał reżimu jest więc jasny: żydoznawstwo jest dziedziną zakazaną (oczywiście z wyjątkiem apologetycznej literatury żydofilskiej)

– skomentował w mediach społecznościowych prof. Jacek Bartyzel.

Tomasz Stala, który przez IPN podejrzewany jest o zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu, sądzi, że nalot ma związek z jego kandydowaniem w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Częstochowy.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Etapy rozwoju Unii

Niektórzy zarzucają mi, że bez powodu nienawidzę Unii Europejskiej. Albo uważają, że nawet jeśli mam jakiś powód, to nie mam racji, bo przecież Unia jest taka wspaniała i chce wyłącznie naszego dobrobytu. To kompletna nieprawda.
5 MIN CZYTANIA

Sri Lanka nie tylko tuk tukiem

Podczas targów książki w Łodzi, na których odbyła się prapremiera mojej najnowszej książki „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”, jedna z czytelniczek napomknęła, że planuje wyjazd na Sri Lankę. Odpowiedziałem, że właśnie cały styczeń przebywałem w tym kraju i co nieco wiem o wyspie. Kobieta spytała mnie, czy da się tam przeżyć za 20 dolarów. Spytałem, czy ma na myśli jeden dzień, ale po jej minie wywnioskowałem, że chyba myślała o znacznie dłuższym okresie czasu. Stwierdziłem, że jeden dzień jedna osoba może jakoś przeżyć za tę kwotę, ale na pewno nie cała rodzina przez miesiąc.
7 MIN CZYTANIA

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA