fbpx
sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaHistoria„Bezbożność, terror i propaganda”  i „Blask Rzeczypospolitej” – spotkanie z autorami

„Bezbożność, terror i propaganda”  i „Blask Rzeczypospolitej” – spotkanie z autorami

26 marca o godz. 18 w siedzibie SDP przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbędzie się premiera dwóch wyjątkowych książek: „Blask Rzeczypospolitej” i    „Bezbożność, terror i propaganda” autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego i prof. Wojciecha Polaka. 

Spotkanie z dwoma wybitnymi profesorami historii i zarazem autorami książek, których premiera będzie miała w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich prowadził będzie prezes Klubu Ronina dr Józef Orzeł.

Prof. Wojciech Roszkowski przedstawi swoją najnowszą książkę „Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu”, która rzuca nowe spojrzenie wybitnego historyka na obecne wyzwania współczesnego świata zachodniego i Polski. Autor krok po kroku odkrywa korzenie obecnych problemów, sięgając głęboko do idei rewolucji francuskiej i filozofii marksistowskiej.

Przejmując się przyszłością naszego społeczeństwa prof. Roszkowski demaskuje niebezpieczne skutki bezbożności, terroru i propagandy, które stanowiły podstawy myśli Marksa i jego następców. Wnikliwie analizuje, jak te koncepcje wpłynęły na życie narodów i dlaczego należy je krytycznie oceniać. Od radykalnych zmian w polityce po erozję tradycyjnych wartości moralnych – książka ta rzuca światło na mechanizmy manipulacji i kontrolowania społeczeństwa przez totalitarne reżimy.

Książka, zawierająca 124 oryginalne ilustracje, jest nie tylko dogłębną analizą, ale także fascynującym źródłem wiedzy historycznej i społecznej. Dzięki niej czytelnik będzie miał szansę na zastanowienie się nad mechanizmami (i siłami), które kształtują obecny świat i dlaczego tak istotne jest zatrzymanie się i przemyślenie kursu, którym obecnie podążamy. Wszak już jeden z największych polskich pisarzy XX wieku ostrzegał nas przed komunizmem, który nadejdzie z…Zachodu. Przed jakimi niebezpieczeństwami ostrzega nas prof. Wojciech Roszkowski? Zapraszamy na spotkanie.

Spotkanie na Foksal, to nie tylko przestrogi, ale także przypomnienie niezłomnej siły naszego państwa, które przez wieki swoją mądrością i tolerancją budziło zazdrość sąsiadów. Państwa, które mimo wielu przeciwności dziejowych wielokrotnie podnosiło się z klęsk jak feniks z popiołów. Tym m.in. zagadnieniom poświęcona jest książka „Blask Rzeczypospolitej. Od X do XXI wieku” prof. Wojciecha Polaka.

Czytelnik na kartach nowego dzieła wybitnego historyka będzie mógł zagłębić się w dawne dzieje, odkrywając niezwykłe i fascynujące tajemnice historii Polski. „Blask Rzeczypospolitej” to podróż przez tysiąc lat barwnych, dramatycznych i inspirujących wydarzeń, które ukształtowały nasz naród. Każda strona książki przynosi nowe odkrycia i wzbogaca wiedzę o dziedzictwie naszego kraju.

Prof. Polak z pasją godną mistrza swojego fachu, przywołuje kluczowe wydarzenia i postaci, ukazując bogactwo i złożoność naszej historii. Ta książka to nie tylko podróż w czasie, ale również inspirujący przekaz o dumie narodowej i znaczeniu poznawania własnej przeszłości. Pięknie wydane dzieło ubogacone jest licznymi ilustracjami, które oddają piękno i dramatyzm minionych epok. Ta książka jest nie tylko źródłem wiedzy, ale również estetycznym doznaniem. W obliczu prób zacierania pamięci historycznej „Blask Rzeczypospolitej” staje się kluczowym źródłem wiedzy i patriotyczną odpowiedzią na próby ukrywania naszych korzeni.

Jarosław Mańka
Jarosław Mańka
Dziennikarz, reżyser, scenarzysta i producent, autor kilkunastu filmów dokumentalnych i reportaży (kilka z nich nagrodzonych). Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat podróży i tajemnic historii. Propagator patriotyzmu gospodarczego. Współpracownik magazynu „Nasza Historia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

1058. rocznica Chrztu Polski i… Narodowy Marsz Życia

14 kwietnia 966 r. książę Mieszko I przyjął chrzest, który stał się początkiem naszej państwowości. W dniu kolejnej rocznicy tego wydarzenia odbył się w Warszawie Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech żyje Polska” .
4 MIN CZYTANIA

Mistrz inżynierii mostowej i wielki polski filantrop

W tym roku mija 160 lat od otwarcia pierwszego warszawskiego stalowego mostu na Wiśle. Zaprojektował go Stanisław Kierbedź. Inny jego słynny most, zbudowany w Petersburgu, tak bardzo spodobał się carowi, że monarcha – jak głosi anegdota – spacerując po nim z Kierbedziem, z każdym mijanym przęsłem awansował konstruktora. Tym sposobem na końcu mostu Kierbedź był już generał-majorem.
10 MIN CZYTANIA

Gorzkie żale – historia arcydzieła o męce Boga-Człowieka

W polskiej tradycji nieodłącznym elementem Wielkiego Postu są Gorzkie Żale – popularne nabożeństwo i polskie arcydzieło zbioru pieśni o Męce Pańskiej.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

1058. rocznica Chrztu Polski i… Narodowy Marsz Życia

14 kwietnia 966 r. książę Mieszko I przyjął chrzest, który stał się początkiem naszej państwowości. W dniu kolejnej rocznicy tego wydarzenia odbył się w Warszawie Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech żyje Polska” .
4 MIN CZYTANIA

Po co nam samorządy [WYWIAD]

Samorządy mają już (po przełomie w 1989 r.) ponad 30 lat. Dobiega końca 8. – wydłużona o pół roku – kadencja. O pracy samorządowca opowiada nam Jerzy Zięty – krakowski radny, dziennikarz, organizator targów zdrowej żywności i koncertów muzycznych.
5 MIN CZYTANIA