fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumBlackstone tworzy największy w Europie fundusz inwestycyjny na rynku nieruchomości

Blackstone tworzy największy w Europie fundusz inwestycyjny na rynku nieruchomości

W ubiegłym roku fundusz Blackstone osiągnął wcześniej nienotowany bilans: prawie 19 miliardów euro na największym na świecie funduszu inwestycyjnym skupionym na rynku nieruchomości. Taka informacja oddziałuje tym mocniej, biorąc pod uwagę, że Europa jest zdziesiątkowana pandemią koronawirusa, która sparaliżowała główne gospodarki Starego Kontynentu.

Europejski mechanizm finansowy BREP Europe VI dokonał pierwszej inwestycji już we wrześniu ubiegłego roku, kupując Dream Global Real Estate Trust, wart 4,4 miliarda euro (dział nieruchomości biurowych i logistycznych).

– Nasza skala i zakres pozwalają nam strategicznie wykorzystać kapitał do działania w tym okresie dużej zmienności – wyjaśnia James Seppala, dyrektor Real Estate Europe w Blackstone. Nie ukrywa, że jest zachwycony wpływami do funduszu BREP Europe VI, który składa się z „silnej reprezentacji nowych i starych inwestorów”. – Znaczny popyt funduszu świadczy o zaufaniu inwestorów do naszej zdolności do wdrażania długoterminowego kapitału strategicznego w aktywach i przedsiębiorstwach w całej Europie – podkreśla.

Blackstone to firma działająca od 1991 na rynku nieruchomości, zarządza aktywami o wartości 163 miliardów dolarów (około 150 miliardów euro). W Hiszpanii od początku kryzysu w 2008 roku firma zgromadziła nieruchomości o wartości około 20 miliardów euro. Po tych inwestycjach fundusz stał się największym właścicielem domów na wynajem w Hiszpanii, z zasobem ponad 50 000 nieruchomości, zarządzanych przez różne firmy, takie jak: Testa, Aliseda, Anticipa i Fidere.

Jest także największym właścicielem inwestycji hotelowych w Hiszpanii, zarządzanych przez spółkę HIP Partners. W ostatnich latach firma stała się głównym inwestorem w hotele wakacyjne w Europie Południowej z portfolio składającym się z 63 cztero- i pięciogwiazdkowych obiektów, o łącznej liczbie 18 728 pokoi. Aż 58 tych hoteli znajduje się w Hiszpanii.

Źródło: eleconomista.es

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA