fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaEnergetykaChiny rozpoczęły budowę największej elektrowni słonecznej świata

Chiny rozpoczęły budowę największej elektrowni słonecznej świata

Państwowa firma China Huadian Corporation rozpoczęła w prowincji Syczuan prace nad siłownią o mocy 3,3 GW.

Koszt inwestycji na wynieść 16 miliardów juanów (2,51 miliarda dolarów). Cały projekt będzie się składał z dwóch obiektów: Mangkang Angdo i Gongju Lator i będzie zintegrowany ze znajdującymi się w pobliżu uprawami rolniczymi i pastwiskami.

Jest to jeden z dziewięciu podobnych projektów odnawialnych źródeł energii, które będą realizowane w ramach obecnego pięcioletniego planu chińskiego rządu. Zgodnie z jego założeniami ich koszt wyniesie łącznie 300 miliardów juanów (47 miliardów dolarów), a zapewnią w sumie 300 GW mocy.

www.pv-magazine.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pracodawcy chcą poprawić bezpieczeństwo energetyczne Polski

Konfederacja Lewiatan przedstawiła szereg rekomendacji dotyczących kwestii zwiększenia bezpieczeństwa i niezależności energetycznej Polski.
2 MIN CZYTANIA

Przez droższy prąd polskie firmy podniosły ceny

Większość polskich przedsiębiorstw w reakcji na kryzys energetyczny zdecydowało się na podwyżki cen swoich towarów i usług.
2 MIN CZYTANIA

Polska będzie rozwijać technologię magazynowania energii

W Warszawie wybrane spółki Skarbu Państwa i polskie uczelnie podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

Potężny wzrost bezrobocia wśród chińskiej młodzieży

Bezrobocie wśród młodych mieszkańców największych chińskich miast jest czterokrotnie wyższe niż wśród wszystkich obywateli zdolnych do podjęcia pracy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA