fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaZdrowieDania zakończyła walkę z koronawirusem

Dania zakończyła walkę z koronawirusem

1 lutego władze Danii zniosły wszelkie ograniczenia i zakazy związane z COVID-19 mimo tego, że notowana jest rekordowa liczba nowych zachorowań.

Oznacza to koniec przymusu zakładania masek w niektórych zamkniętych przestrzeniach, posiadania „certyfikatu”, aby wejść do barów, restauracji lub innych lokali i koniec  obowiązku izolacji w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku testu. Jest to pierwsze państwo w Unii Europejskiej decydujące się na tak radykalny krok.

Jedyne ograniczenia będą dotyczyć osób, które nie przeszły jeszcze koronawirusa lub nie zostały zaszczepione i chcą wjechać do tego kraju. Oni będą musieli przejść test na granicy. Kwarantanna będzie dotyczyć też osób przybywających z państw wysokiego ryzyka.

Premier Danii Mette Frederiksen wyraziła nadzieję na to, że wiosna, lato i jesień będą w jej kraju czasem „uścisków, otwartości, imprez i festiwali”.

Ponad 80 procent mieszkańców tego skandynawskiego kraju jest zaszczepionych. W ostatnich dniach co dzień covidem zaraża się ok. 40 tysięcy osób, a kilkanaście umiera.

Rząd w Kopenhadze zniósł już covidowe ograniczenia we wrześniu, aby po kilku miesiącach je przywrócić.

CNN, Fortune

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Stan zdrowia psychicznego Europejczyków najgorszy od lat

Unia zwiększa wydatki na ochronę zdrowia psychicznego, a mimo to lawinowo rośnie liczba osób wymagających pomocy medycznej w tym zakresie. Większość cierpiących na depresję nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. Zdaniem specjalistów wielu ludzi cierpi na problemy natury psychicznej z powodu niepewności ekonomicznej.
3 MIN CZYTANIA

ZUS prześwietlił zwolnienia lekarskie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził kontrolę zwolnień lekarskich wydanych w 2023 roku i zakwestionował aż 20 tys. z nich.
2 MIN CZYTANIA

WHO za centralnym zarządzaniem zdrowiem

Nowy tzw. traktat antypandemiczny przekazuje Światowej Organizacji Zdrowia uprawnienia do centralnego zarządzania polityką zdrowotną.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA