fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesErasmus także dla młodych przedsiębiorców

Erasmus także dla młodych przedsiębiorców

Okazuje się, że znany i ceniony program Erasmus mogą wykorzystać także początkujący przedsiębiorcy. Przy jego pomocy sfinansować mogą wyjazd i pobyt w zagranicznej firmie, gdzie będą się uczyć od bardziej doświadczonych ludzi biznesu.

Celem konkursu Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest sfinansowanie im możliwości uczenia się zagranicą. W programie mogą wziąć udział początkujący przedsiębiorcy, którzy mają w planach założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęli ją już w ciągu ostatnich trzech lat. Będą uczyć się od bardziej od nich doświadczonych przedsiębiorców zagranicznych prowadzących małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie krajów biorących udział w programie.

Wsparcie finansowe wyniesie co miesiąc od 530 do 1100 euro (w zależności od wybranego kraju wyjazdowego) – maksymalnie można pozyskać 6600 euro.

Firma goszcząca energicznego, zmotywowanego, początkującego przedsiębiorcę także skorzysta na jego praktyce – młody człowiek może wnieść do niej innowacyjne pomysły, swoją wiedzę oraz nabyte już umiejętności. Sam uzyskuje z kolei dostęp do specjalistycznej wiedzy, ma możliwość budowania sieci kontaktów i nawiązywania silnych relacji oraz doskonalenia umiejętności językowych.

Maksymalna długość pobytu młodego przedsiębiorcy za granicą w ramach tego programu wynosi sześć miesięcy. Nabór wniosków w PARP potrwa do 31 stycznia 2023 roku. Szczegóły: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/erasmus-dla-mlodych-przedsiebiorcow.

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA