fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesErasmus także dla młodych przedsiębiorców

Erasmus także dla młodych przedsiębiorców

Okazuje się, że znany i ceniony program Erasmus mogą wykorzystać także początkujący przedsiębiorcy. Przy jego pomocy sfinansować mogą wyjazd i pobyt w zagranicznej firmie, gdzie będą się uczyć od bardziej doświadczonych ludzi biznesu.

Celem konkursu Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest sfinansowanie im możliwości uczenia się zagranicą. W programie mogą wziąć udział początkujący przedsiębiorcy, którzy mają w planach założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęli ją już w ciągu ostatnich trzech lat. Będą uczyć się od bardziej od nich doświadczonych przedsiębiorców zagranicznych prowadzących małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie krajów biorących udział w programie.

Wsparcie finansowe wyniesie co miesiąc od 530 do 1100 euro (w zależności od wybranego kraju wyjazdowego) – maksymalnie można pozyskać 6600 euro.

Firma goszcząca energicznego, zmotywowanego, początkującego przedsiębiorcę także skorzysta na jego praktyce – młody człowiek może wnieść do niej innowacyjne pomysły, swoją wiedzę oraz nabyte już umiejętności. Sam uzyskuje z kolei dostęp do specjalistycznej wiedzy, ma możliwość budowania sieci kontaktów i nawiązywania silnych relacji oraz doskonalenia umiejętności językowych.

Maksymalna długość pobytu młodego przedsiębiorcy za granicą w ramach tego programu wynosi sześć miesięcy. Nabór wniosków w PARP potrwa do 31 stycznia 2023 roku. Szczegóły: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/erasmus-dla-mlodych-przedsiebiorcow.

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

Rybołówstwo rekreacyjne w Polsce przestało istnieć

Po wprowadzeniu przez Unię Europejską zakazu połowów dorsza zarówno rybacy komercyjni, jak i rekreacyjni nie otrzymali ani złotówki rekompensat. Chcemy usiąść do rozmów z rządem. Skoro coś się nam zakazuje, to trzeba to zrekompensować – mówi Michał Niedźwiecki, przedstawiciel rybołówstwa rekreacyjnego.
7 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Drobni przedsiębiorcy mają coraz więcej długów i próbują je restrukturyzować

Nawet nie upadłości firm, bo na ich miejsce wciąż powstają nowe, ale rosnąca niewypłacalność przedsiębiorców (a nawet całych sektorów) i prowadzone restrukturyzacje powinny stać się sygnałem alarmowym dla gospodarczych decydentów.
2 MIN CZYTANIA

Deweloperzy proponują priorytety mieszkaniowe na pierwsze sto dni rządu

Spójna i długofalowa strategia mieszkaniowa dla Polski, odblokowanie państwowych gruntów pod budowę, koniec z nieuprawnionymi odwołaniami od decyzji administracyjnych oraz zachęty podatkowe dla budownictwa – to główne postulaty środowiska deweloperów. Co na to politycy?
4 MIN CZYTANIA