Okazuje się, że znany i ceniony program Erasmus mogą wykorzystać także początkujący przedsiębiorcy. Przy jego pomocy sfinansować mogą wyjazd i pobyt w zagranicznej firmie, gdzie będą się uczyć od bardziej doświadczonych ludzi biznesu.

uslikajme/Pixabay

Celem konkursu Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest sfinansowanie im możliwości uczenia się zagranicą. W programie mogą wziąć udział początkujący przedsiębiorcy, którzy mają w planach założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęli ją już w ciągu ostatnich trzech lat. Będą uczyć się od bardziej od nich doświadczonych przedsiębiorców zagranicznych prowadzących małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie krajów biorących udział w programie.

Wsparcie finansowe wyniesie co miesiąc od 530 do 1100 euro (w zależności od wybranego kraju wyjazdowego) – maksymalnie można pozyskać 6600 euro.

Firma goszcząca energicznego, zmotywowanego, początkującego przedsiębiorcę także skorzysta na jego praktyce – młody człowiek może wnieść do niej innowacyjne pomysły, swoją wiedzę oraz nabyte już umiejętności. Sam uzyskuje z kolei dostęp do specjalistycznej wiedzy, ma możliwość budowania sieci kontaktów i nawiązywania silnych relacji oraz doskonalenia umiejętności językowych.

Maksymalna długość pobytu młodego przedsiębiorcy za granicą w ramach tego programu wynosi sześć miesięcy. Nabór wniosków w PARP potrwa do 31 stycznia 2023 roku. Szczegóły: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/erasmus-dla-mlodych-przedsiebiorcow.

Poprzedni artykułUSA wprowadzają sankcje na Rosję
Następny artykuł„Republiki donieckie”, czyli o jakich terytoriach mowa?