fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaArchiwumGrupa WB podąża śladami francuskiego giganta zbrojeniowego

Grupa WB podąża śladami francuskiego giganta zbrojeniowego

Bartosiewicz – w rozmowie z portalem defence24 – przypomina, że WB Group odziedziczyło współpracę z Thalesem wraz z pozyskaniem w wyniku prywatyzacji Radmorem. Największa prywatna polska firma zbrojeniowa rozwija tę współpracę dalej, współdziałając m.in. przy rozwoju nowych standardów komunikacji radiowej w ramach programu Pesco – ESSOR (European Secure Software Defined Radio).

Bartosiewicz przyznał, że WB jako młoda firma idzie śladami Thalesa i często konkuruje z tym francuskim gigantem, ale jednocześnie obydwa podmioty potrafią też ze sobą współpracować, np. przy programie malezyjskiego pojazdu DefTech AV8 Gempita, gdzie Thales jest integratorem systemów elektronicznych, ale WB dostarcza część urządzeń, w tym radiostacje.

– Jest wiele pól do rozwój współpracy z Francuzami, a połączenie z nimi sił uważam za otwierające wiele nowych możliwości. Mam też nadzieję na wypracowanie porozumienia, dzięki któremu będzie możliwe skuteczne zaoferowanie polskich wyrobów również na rynku francuskim – dodał wiceprezes WB Electronics.

Z kolei Marcin Czępiński, menedżer ds. Rozwoju Biznesu Thales Polska Sp. z o.o przypomniał, że francuski koncern współpracuje z firmą Radmor, stanowiącą część Grupy WB, od ponad 25 lat. Ta kooperacja rozpoczęła się od przekazania licencji na radiostację PR4G, powszechnie używaną w Siłach Zbrojnych RP i jest dalej rozwijana.

KB/DEFENCE24

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA