fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumIV edycja Forum Wizja Rozwoju - w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań gospodarczych

IV edycja Forum Wizja Rozwoju – w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań gospodarczych

Forum Wizja Rozwoju konsekwentnie buduje swoją pozycję na gospodarczej i ekonomicznej mapie Polski. Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się 26 i 27 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Konferencja zgromadzi ekonomistów, przedsiębiorców i naukowców z całego kraju, którzy wezmą pod lupę kierunki rozwoju polskiej gospodarki.

– Ideą Forum Wizja Rozwoju jest przede wszystkim szukanie rozwiązań gospodarczych, energetycznych i ekonomicznych na najbliższe lata. Chcemy poszukać rozwiązań w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i podyskutować o źródłach: od atomu po biogaz i wodę – zapowiada Andrzej Michalak, prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju.

W programie czwartej edycji Forum nie zabraknie dyskusji na temat inwestycji transportowych takich jak droga Via Carpatia, która ma połączyć greckie Saloniki z litewską Kłajpedą. Pojawią się też wątki związane z przekopem Mierzei Wiślanej czy budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Kolejnym ważnym tematem, który zostanie podjęty w trakcie konferencji, jest gospodarka morska – zagadnienie szczególnie bliskie Pomorzu. Eksperci porozmawiają o rozwoju portów, problemach magazynowania towarów, ograniczeniach w przemyśle stoczniowym oraz terenach przeznaczonych na inwestycje obszarowe od Trójmiasta po Świnoujście i Szczecin.

Istotnym blokiem tematycznym tegorocznego Forum jest także srebrna gospodarka poruszająca kwestie ekonomiczne związane z seniorami: aktywizację zawodową osób starszych, zaspakajanie ich potrzeb oraz szukanie rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie w społeczeństwie. Nie zabraknie także dyskusji poświęconych nowym technologiom, geopolityce oraz wpływowi pandemii COVID-19 na gospodarkę.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych polską gospodarką bez względu na poglądy. Chcemy słuchać głosów padających z różnych stron sceny politycznej i na ich fundamencie wypracować rozwiązania, które przedstawimy decydentom. Bardzo liczymy na rzeczową dyskusję zarówno w tych tematach, jak i w zagadnieniach „Nowego Ładu” zaproponowanych przez rząd, zwłaszcza w obszarach dotyczących przedsiębiorców – dodaje Andrzej Michalak.

IV edycja Forum Wizja Rozwoju odbędzie się 26-27 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Partnerem Generalnym IV edycji Forum Wizja Rozwoju jest PKN Orlen.

Partnerzy Strategiczni: Bank Gospodarstwa Krajowego, Węglokoks S.A., KGHM Polska Miedź S.A..

Partnerzy Główni: Totalizator Sportowy sp. z o.o., Energa Grupa ORLEN.

Partner Główny i Partner Hackathonu: Fundacja KGHM Polska Miedź S.A.

Partnerzy+: PGNiG, Fundacja State of Poland.

Partnerem II Pomorskiego Forum Kół Gospodyń Wiejskich jest Fundacja Lotto.

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA

Jak skutecznie wykorzystać nowoczesną technologię

W jaki sposób technologia może wspierać trzeci z filarów piątej rewolucji przemysłowej? Czy uda się przewidywać ewentualne kryzysy i zapobiegać zagrożeniom związanym z technologicznymi przemianami? A może nawet wykorzystać je w służbie rozwoju cywilizacyjnego?
4 MIN CZYTANIA