fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaKrajJACKOWSKI: Działania opozycji zaczynają przypominać chocholi taniec

JACKOWSKI: Działania opozycji zaczynają przypominać chocholi taniec

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przesunął prace Izby Wyższej nad ustawami wyborczymi na przyszły tydzień. Czy podawany termin 28 czerwca jest zagrożony?
W tej chwili robimy wszystko, aby proponowany przez nas, czyli obóz Zjednoczonej Prawicy, termin 28 czerwca został utrzymany i aby wybory prezydenckie odbyły się w tym dniu. Działania Platformy i bloku opozycyjnego są coraz bardziej niezrozumiałe. Ten upór niczemu nie służy, jest destabilizujący i szkodliwy. Zaczyna to wszystko przypominać jakiś chocholi taniec.

Ostatnio opozycja dorzuciła w Senacie poprawkę, w myśl której wybory miałyby się odbyć dopiero po „opróżnieniu urzędu prezydenta”.
To całkowicie niezrozumiała taktyka opozycji. Chcą, aby wybory odbyły się po 6 sierpnia, co oznacza po prostu granie na destabilizację państwa. Ale to się nie uda. Bo Polacy, społeczeństwo, przestali rozumieć tę grę. Teraz będzie efekt bumerangu: im bardziej opozycja przewleka sprawę wyborów, tym bardziej społeczeństwo tych wyborów chce. Zresztą zdaje się do opozycji zaczyna powoli docierać, że ta ich gra na odwlekanie terminu wyborów prezydenckich jest niezrozumiała. Po prostu ludzie nie widzą żadnego racjonalnego powodu, by tak miało być.

Rozmawiała Magdalena Rubaj

INNE Z TEJ KATEGORII

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Rynek magazynowy w Polsce kwitnie

Polski rynek magazynowy należy do najszybciej rozwijających się w Europie, a wielkość powierzchni magazynowej przekracza już 30 milionów metrów kwadratowych.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA