Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.

Prezes PiS potwierdził termin rekonstrukcji rządu, który podawaliśmy w portalu fpg24.pl, oraz informację o tym, że Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku.

Rekonstrukcja nastąpi po wakacjach. Na pewno będą zmiany personalne. I nie chodzi tu o premiera, bo Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku. – Rząd będzie skonstruowany inaczej: w sposób, który zlikwiduje sytuację, w której ciąg decyzyjny jest rozproszony po różnych ministerstwach – stwierdził Jarosław Kaczyński w radiowej Jedynce. Pytany o personalia, powiedział, że nie będzie wymieniał nazwisk osób, które zostaną wymienione na stanowiskach.

Prezes nieprzypadkowo zabiera głos w sprawie rekonstrukcji rządu i to w niedzielę, bo zmiany na stanowisku szefa gabinetu, a to już kilkudniowe spekulacje medialne i polityczne o wymianie premiera, szkodzą i Polsce, i polskim firmom. Utrzymująca się niepewność podsycana coraz to nowymi doniesieniami nie służy stabilności w żadnej dziedzinie, także gospodarczej i finansowej.

Poprzedni artykułWielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej
Następny artykułInwestorzy zagraniczni lgną do Polski