fbpx
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumJest porozumienie między Sapkowskim i CD Projekt

Jest porozumienie między Sapkowskim i CD Projekt

Spółka wydała komunikat, w którym informuje, ze udało się osiągnąć i podpisać porozumienie z Andrzejem Sapkowskim. Wzajemna współpraca ma być kontynuowana.

– Zawsze podziwialiśmy twórczość Pana Sapkowskiego, która była inspirację dla zespołu Studia CD PROJEKT RED – powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński.

– Wierzę, że dziś rozpoczynamy nowy etap w naszej relacji – dodał Kiciński.

CD Projekt informuje, że "przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów". Ustalono także zakres przyszłej współpracy między stronami.

Na mocy zawartego porozumienia spółka uzyskała nowe prawa, a dotychczasowe, dotyczące eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu, potwierdzono.

{[googleadds]}

Warto przypomnieć, że w październiku 2018 roku Sapkowski wystąpił do CD Projektu z roszczeniem zapłaty 60 mln zł. Prawnicy reprezentujący interesy autora powoływali się na zapisy art. 44 Ustawy o prawie autorskim: "w razie rażącej dysproporcji lub licencjobiorcy, twórca może żadać stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd".

Seria gier o Wiedźminie, a zwłaszcza jej trzecia część – "Dziki Gon", okazała się wielkim sukcesem, który przyniósł spółce ogromne zyski.

JS/nczas.com

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA