fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaZdrowieKanada finansuje marihuanę byłym żołnierzom

Kanada finansuje marihuanę byłym żołnierzom

Władze Kanady tysiącom osób refundują koszty poniesione na konsumpcję marihuany.

Biuro ds. Weteranów w 2008 roku rozpoczęło program finansowania THC byłym żołnierzom. Miał on wtedy ograniczony zasięg i w każdym indywidualnym przypadku stosowanie THC było poprzedzone konsultacją z lekarzem. Zasady te zostały rozluźnione w 2014 roku, gdy zlikwidowano zarówno limit konopi przyznawanych każdemu weteranowi, jak również ich koszt. W roku 2016 limit został, co prawda, przywrócony, ale na wysokim poziomie wynoszącym maksymalnie 3 gramy na dzień. Początkowo z projektu korzystało 112 byłych żołnierzy, a suma kwot na finansowanie inicjatywy sięgała ponad 400 tysięcy dolarów rocznie.

Liczby te w ostatnim roku doszły do poziomu 18 tysięcy beneficjentów, którzy kosztowali krajowy budżet 154 miliony dolarów. Szacunki mówią, że w kolejnych 12 miesiącach będzie to już kwota prawie 200 milionów dolarów.

Wśród weteranów stosujących konopie zauważono spadek spożycia alkoholu. Natomiast nie przeprowadzono dotychczas gruntownych badań, które pokazałyby, jak marihuana wpłynęła na łagodzenie bólu, walkę z bezsennością czy objawami stresu pourazowego u żołnierzy.

Thestar.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA