fbpx
sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaZdrowieKanada finansuje marihuanę byłym żołnierzom

Kanada finansuje marihuanę byłym żołnierzom

Władze Kanady tysiącom osób refundują koszty poniesione na konsumpcję marihuany.

Biuro ds. Weteranów w 2008 roku rozpoczęło program finansowania THC byłym żołnierzom. Miał on wtedy ograniczony zasięg i w każdym indywidualnym przypadku stosowanie THC było poprzedzone konsultacją z lekarzem. Zasady te zostały rozluźnione w 2014 roku, gdy zlikwidowano zarówno limit konopi przyznawanych każdemu weteranowi, jak również ich koszt. W roku 2016 limit został, co prawda, przywrócony, ale na wysokim poziomie wynoszącym maksymalnie 3 gramy na dzień. Początkowo z projektu korzystało 112 byłych żołnierzy, a suma kwot na finansowanie inicjatywy sięgała ponad 400 tysięcy dolarów rocznie.

Liczby te w ostatnim roku doszły do poziomu 18 tysięcy beneficjentów, którzy kosztowali krajowy budżet 154 miliony dolarów. Szacunki mówią, że w kolejnych 12 miesiącach będzie to już kwota prawie 200 milionów dolarów.

Wśród weteranów stosujących konopie zauważono spadek spożycia alkoholu. Natomiast nie przeprowadzono dotychczas gruntownych badań, które pokazałyby, jak marihuana wpłynęła na łagodzenie bólu, walkę z bezsennością czy objawami stresu pourazowego u żołnierzy.

Thestar.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Sztuczna inteligencja pomogła wyłudzić 600 milionów euro z unijnych dotacji

22 osoby zostały zatrzymane we Włoszech, Austrii, Rumunii i na Słowacji w związku z oskarżeniami o wyłudzenie kilkuset milionów euro pochodzących z unijnych funduszy na odbudowę po pandemii COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA