fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatKanadyjczycy sprowadzili milion wadliwych maseczek z Chin

Kanadyjczycy sprowadzili milion wadliwych maseczek z Chin

Ogromna dostawa masek została odrzucona przez inspektorów kanadyjskiego Ministerstwa Zdrowia, ponieważ nie spełniały one norm filtracyjnych. Urzędnicy ministerstwa stwierdzili, że aż milion masek jest „niezgodnych ze specyfikacjami dotyczącymi przepisów opieki zdrowotnej”. Mogą być one natomiast przydatne do innych celów.

Chińscy dostawcy obiecali wymienić cały milion. Wszystko oczywiście po to, by kanadyjskie zakupy chińskiego sprzętu były kontynuowane na masową skalę.

Kilka dni przed przybyciem wadliwych maseczek do Kanady, dwa kanadyjskie samoloty towarowe, które miały odebrać sprzęt medyczny w Chinach, zostały zawrócone. Zdaniem premiera Kanady Justina Trudeau, lotnisko w Szanghaju „nie pozwoliło im pozostać na ziemi wystarczająco długo, aby załadować towar”. W ostatnim czasie także samo miasto Toronto zwróciło 60 000 chińskich masek chirurgicznych, ponieważ były one tak słabo wykonane, że rozrywały się, gdy pracownicy służby zdrowia próbowali ich używać.

Jak donosi kanadyjska gazeta „Global News”, kanadyjski wicepremier Chrystia Freeland i minister zdrowia Patty Hadju sprawiali wrażenie zakłopotanych, gdy na konferencji prasowej zapytano ich o oświadczenie w sprawie wadliwych chińskich maseczek. Ani biuro minister zdrowia, ani Global Affairs Canada nie dostarczyły żadnych wyjaśnień w tej sprawie.

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu 500 000 masek chirurgicznych podarował Kanadzie Tajwan. Większość z nich została przydzielona Kanadyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Wszystkie tajwańskie maski pozytywnie przeszły kontrolę kontroli jakości.

Źródło: John Hayward/Breitbart
Tłumaczenie: Dominika Legierska

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia Europejska buduje flotę samolotów strażackich

Przed tegorocznym sezonem pożarów lasów Komisja Europejska podjęła decyzję o budowie – w ciągu najbliższych kilku lat – własnej floty samolotów przeciwpożarowych. Miałaby ona być finansowana z unijnego budżetu.
2 MIN CZYTANIA

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA