fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiatKanadyjczycy sprowadzili milion wadliwych maseczek z Chin

Kanadyjczycy sprowadzili milion wadliwych maseczek z Chin

Ogromna dostawa masek została odrzucona przez inspektorów kanadyjskiego Ministerstwa Zdrowia, ponieważ nie spełniały one norm filtracyjnych. Urzędnicy ministerstwa stwierdzili, że aż milion masek jest „niezgodnych ze specyfikacjami dotyczącymi przepisów opieki zdrowotnej”. Mogą być one natomiast przydatne do innych celów.

Chińscy dostawcy obiecali wymienić cały milion. Wszystko oczywiście po to, by kanadyjskie zakupy chińskiego sprzętu były kontynuowane na masową skalę.

Kilka dni przed przybyciem wadliwych maseczek do Kanady, dwa kanadyjskie samoloty towarowe, które miały odebrać sprzęt medyczny w Chinach, zostały zawrócone. Zdaniem premiera Kanady Justina Trudeau, lotnisko w Szanghaju „nie pozwoliło im pozostać na ziemi wystarczająco długo, aby załadować towar”. W ostatnim czasie także samo miasto Toronto zwróciło 60 000 chińskich masek chirurgicznych, ponieważ były one tak słabo wykonane, że rozrywały się, gdy pracownicy służby zdrowia próbowali ich używać.

Jak donosi kanadyjska gazeta „Global News”, kanadyjski wicepremier Chrystia Freeland i minister zdrowia Patty Hadju sprawiali wrażenie zakłopotanych, gdy na konferencji prasowej zapytano ich o oświadczenie w sprawie wadliwych chińskich maseczek. Ani biuro minister zdrowia, ani Global Affairs Canada nie dostarczyły żadnych wyjaśnień w tej sprawie.

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu 500 000 masek chirurgicznych podarował Kanadzie Tajwan. Większość z nich została przydzielona Kanadyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Wszystkie tajwańskie maski pozytywnie przeszły kontrolę kontroli jakości.

Źródło: John Hayward/Breitbart
Tłumaczenie: Dominika Legierska

INNE Z TEJ KATEGORII

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

35-godzinny tydzień pracy w Niemczech – jak reagują na to niemieckie firmy?

Nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech coraz częściej mówi się o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Po miesiącach negocjacji i wielu strajkach Deutsche Bahn zamierza spełnić żądanie Związku Maszynistów Niemieckich (GDL) odnośnie 35-godzinnego tygodnia pracy. Co sądzą o tym inne niemieckie przedsiębiorstwa?
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA