fbpx
piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaArchiwumKomisja Europejska „wpuszcza lisa do kurnika”

Komisja Europejska „wpuszcza lisa do kurnika”

BlackRock został wybrany w celu „zintegrowania ryzyka środowiskowego, zarządzania strategiami biznesowymi i polityką inwestycyjną europejskich banków”. Oznacza to, że będzie miał pełne prawo, aby interweniować w ich codziennych procesach, co stanowi o jeden krok więcej niż podczas kryzysu finansowego w 2008 r., kiedy utworzono Urząd Doradczy ds. Rynków Finansowych (Financial Markets Advisory), który doradzał rządom, bankom centralnym i instytucjom finansowym. Nie należy też zapominać, że BlackRock jest już udziałowcem niektórych podmiotów, na przykład w Hiszpanii ma udziały w wysokości 6,3% BBVA i 5,9% Banco Santander.

Jednostka doradcza „jest oddzielona od naszej działalności w zakresie zarządzania inwestycjami” – powiedział Ryan O’Keeffe, szef biura BlackRock na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Jednak organizacja Finance Watch, odpowiedzialna za monitorowanie działań sektora finansowego, nie jest przekonana o tym rozgraniczeniu i sygnalizowała już konflikt interesów, ponieważ w tej sytuacji wielki zarządzający fundusz jest równocześnie sędzią i stroną konfliktu.

Nie można też zapominać, że w ubiegły piątek Eurogrupa zatwierdziła pakiet 500 mld euro na cele kredytowe umożliwiające rozwiązanie skutków pandemii koronawirusa. Wygląda to wszystko na jedno wielkie polowanie. Zresztą sam Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, zaznaczył, że „na rynku są ogromne możliwości”. Cóż, w mętnej wodzie łatwiej ryby łowić…

Źródło: hispanidad.com

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA