fbpx
sobota, 11 maja, 2024
Strona głównaŚwiatKorwin-Mikke fortelem wjechał do Anglii

Korwin-Mikke fortelem wjechał do Anglii

Poseł Janusz Korwin-Mikke po raz kolejny nie został przez władze kraju wpuszczony do Wielkiej Brytanii. Użył jednak forteli, które spowodowały, że spotkanie z nim w Manchesterze jednak się odbyło.

Zakuty w kajdanki poseł Janusz Korwin-Mikke na swoim kanale na YouTube opowiedział swoje ostatnie przygody związane z próbą niewpuszczenia go do Wielkiej Brytanii. Miał pojechać na spotkanie z Polonią do Manchesteru. Kupił bilet na samolot WizzAir, po czym okazało się, że żona i dzieci zrobiły odprawę, a on nie mógł. Dostał informację od linii lotniczej, że ma przyjechać dwie godziny wcześniej na lotnisko i to wyjaśnić. Tam otrzymał niepodpisaną przez nikogo kartkę od WizzAira, z której wynikało, że ponieważ Anglicy nie chcą go widzieć w Anglii, to nie może przejść odprawy. Podano mu dwa numery telefonów do brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Zadzwonił. Powiedziano mu, że rozpatrzą tę sprawę i ma czekać na telefon.

W międzyczasie Korwin-Mikke zadzwonił do polskiego MSZ, aby wyjaśnić, dlaczego Anglicy nie chcą wpuścić polskiego posła. Interweniowała w tej sprawie polska konsul.

Ratunkiem droga wodna

Po jakimś czasie do Korwin-Mikkego zadzwonił telefon z zastrzeżonego numeru. Mężczyzna, twierdząc, że jest z brytyjskiego MSW, powiedział (zwracając się po imieniu!), że mu bardzo przykro, ale wpuścić go nie może.

W tej sytuacji Korwin-Mikke postanowił lecieć do Irlandii, a z Irlandii popłynąć promem do Anglii. Jednak nie wpuszczono go także na prom! Zwrócono tylko pieniądze za bilet. Poseł nie dał za wygraną. Jeden z sympatyków udostępnił mu swoją łódź i w ten sposób Korwin-Mikke dostał się do Anglii.

Protesty Antify

Poseł pojawił się w Manchesterze w przekonaniu, że po tych wszystkich przebojach zaraz zostanie tam aresztowany. Jednak policja tego nie zrobiła. W ogóle nie miała takiego zamiaru. Z kolei przed ośrodkiem, gdzie miało odbyć się spotkanie, zebrał się tłum Antify. Uczestnicy spotkania byli wyzywani od faszystów.

Antifa to są faszyści, którzy dla zmylenia uwagi nazywają siebie antyfaszystami

– ocenił Korwin-Mikke.

Jednak brytyjska policja trzymała działaczy Antify po drugiej stronie ulicy i ostatecznie spotkanie odbyło się bez żadnych awantur.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OkViZ05Pb7U

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA