fbpx
poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaŚwiatKorwin-Mikke fortelem wjechał do Anglii

Korwin-Mikke fortelem wjechał do Anglii

Poseł Janusz Korwin-Mikke po raz kolejny nie został przez władze kraju wpuszczony do Wielkiej Brytanii. Użył jednak forteli, które spowodowały, że spotkanie z nim w Manchesterze jednak się odbyło.

Zakuty w kajdanki poseł Janusz Korwin-Mikke na swoim kanale na YouTube opowiedział swoje ostatnie przygody związane z próbą niewpuszczenia go do Wielkiej Brytanii. Miał pojechać na spotkanie z Polonią do Manchesteru. Kupił bilet na samolot WizzAir, po czym okazało się, że żona i dzieci zrobiły odprawę, a on nie mógł. Dostał informację od linii lotniczej, że ma przyjechać dwie godziny wcześniej na lotnisko i to wyjaśnić. Tam otrzymał niepodpisaną przez nikogo kartkę od WizzAira, z której wynikało, że ponieważ Anglicy nie chcą go widzieć w Anglii, to nie może przejść odprawy. Podano mu dwa numery telefonów do brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Zadzwonił. Powiedziano mu, że rozpatrzą tę sprawę i ma czekać na telefon.

W międzyczasie Korwin-Mikke zadzwonił do polskiego MSZ, aby wyjaśnić, dlaczego Anglicy nie chcą wpuścić polskiego posła. Interweniowała w tej sprawie polska konsul.

Ratunkiem droga wodna

Po jakimś czasie do Korwin-Mikkego zadzwonił telefon z zastrzeżonego numeru. Mężczyzna, twierdząc, że jest z brytyjskiego MSW, powiedział (zwracając się po imieniu!), że mu bardzo przykro, ale wpuścić go nie może.

W tej sytuacji Korwin-Mikke postanowił lecieć do Irlandii, a z Irlandii popłynąć promem do Anglii. Jednak nie wpuszczono go także na prom! Zwrócono tylko pieniądze za bilet. Poseł nie dał za wygraną. Jeden z sympatyków udostępnił mu swoją łódź i w ten sposób Korwin-Mikke dostał się do Anglii.

Protesty Antify

Poseł pojawił się w Manchesterze w przekonaniu, że po tych wszystkich przebojach zaraz zostanie tam aresztowany. Jednak policja tego nie zrobiła. W ogóle nie miała takiego zamiaru. Z kolei przed ośrodkiem, gdzie miało odbyć się spotkanie, zebrał się tłum Antify. Uczestnicy spotkania byli wyzywani od faszystów.

Antifa to są faszyści, którzy dla zmylenia uwagi nazywają siebie antyfaszystami

– ocenił Korwin-Mikke.

Jednak brytyjska policja trzymała działaczy Antify po drugiej stronie ulicy i ostatecznie spotkanie odbyło się bez żadnych awantur.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OkViZ05Pb7U

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polska z najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA

Etiopia może zakręcić kurek z wodą w Nilu dla Sudanu i Egiptu

Etiopia zakończyła napełnianie zbiornika wodnego przy Tamie Wielkiego Odrodzenia, która ma być kołem zamachowym gospodarki tego kraju, ale może też stanowić zagrożenie dla państw sąsiednich.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA

WHO chce ograniczyć suwerenność państw

W Światowej Organizacji Zdrowia trwają prace nad Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi, które – jeśli zostaną uchwalone – doprowadzą do ograniczenia suwerenności państw na rzecz WHO.
2 MIN CZYTANIA

Jak rząd Izerę budował…

W wyniku kontroli Najwyższa Izba Kontroli ustaliła, że założenia projektu samochodu elektrycznego Izera i jego cele strategiczne nie były realizowane terminowo oraz że wystąpiły nieprawidłowości wiążące się z zaangażowaniem przez Skarb Państwa kwoty 250 mln zł.
2 MIN CZYTANIA