fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaEkologiaLaureat Nobla uważa, że „nie ma zagrożenia klimatycznego”

Laureat Nobla uważa, że „nie ma zagrożenia klimatycznego”

Dr John Clauser, zeszłoroczny laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki podpisał Światową Deklarację Klimatyczną stwierdzającą, że „nie ma zagrożenia klimatycznego”.

Dr John Clauser, jeden z gigantów współczesnej nauki, podpisał Światową Deklarację Klimatyczną (WCD), która stwierdza, że nie ma zagrożenia klimatycznego. Amerykanin jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki z 2022 r., a ostatnio wstrząsnął branżą klimatyczną stwierdzając, że popularna narracja klimatyczna „odzwierciedla niebezpieczną korupcję nauki, która zagraża światowej gospodarce i dobrobytowi miliardów ludzi” – czytamy w serwisie dailysceptic.org.

Doborowe grono

W deklaracji czytamy, że nauka o klimacie przerodziła się w dyskusję opartą na przekonaniach, a nie na solidnej nauce krytycznej. WCD została zignorowana przez polityków i media głównego nurtu, ale obecna lista sygnatariuszy liczy 1609 naukowców i ekspertów. Podpisało ją ponad 300 naukowców na poziomie profesorskim, a Clauser jest drugim laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, który udzielił akcji swojego wsparcia.

Niebezpieczna dezinformacja

WCD utrzymuje, że badania klimatu muszą kłaść znacznie większy nacisk na naukę empiryczną. Odnosząc się do nauki o klimacie Clauser zauważył, że świat jest „dosłownie zalany, nasycony pseudonauką, złą nauką, naukową dezinformacją i dezinformacją”. W czasie, gdy Antonio Guterres, szef ONZ, twierdził, że świat wkroczył w erę „globalnego wrzenia”, dr Clauser wyraził opinię, że finansowany przez ONZ IPCC „jest jednym z najgorszych źródeł niebezpiecznej dezinformacji”.

WCD szeroko krytykuje obecną „ustaloną” narrację klimatyczną. Zauważa, że modele klimatyczne „nie są w najmniejszym stopniu wiarygodne jako narzędzia polityki globalnej”, m.in. „ignorują fakt, że wzbogacanie atmosfery w CO2 jest korzystne”. Zdaniem sygnatariuszy deklaracji nie ma statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila klęski żywiołowe, nie ma zagrożenia klimatycznego oraz nie ma powodu do paniki i niepokoju. 

Źródło: dailysceptic.org

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Afryka chce opodatkować świat, żeby dostać pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu

Przywódcy afrykańskich państw spotkali się na konferencji w stolicy Kenii, aby uzgodnić swoje stanowisko w sprawie walki ze zmianami klimatu.
< 1 MIN CZYTANIA

Banki nie przejmują się zmianami klimatu i hojnie finansują inwestycje w paliwa kopalne

Największe banki świata przyznały w ostatnich latach miliardy dolarów pożyczek na inwestycje w wydobycie paliw kopalnych oraz rozwój rolnictwa przemysłowego.
1 MIN CZYTANIA

Klimatyczne szaleństwo przybiera coraz bardziej absurdalne kształty

Nowa religia zeroemisyjności chce cofnąć człowieka do ery przedprzemysłowej. Grunt pod „niezbędne” zmiany mające ratować planetę intensywnie urabiają także brytyjscy naukowcy.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Eurokraci chcą ograniczyć prawo jazdy kategorii B

Pod niezużywającym się pretekstem ekologicznym posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali nad tym, by prawo jazdy kategorii B umożliwiało prowadzenie samochodów o wadze tylko do 1,8 tony.
2 MIN CZYTANIA

Małe firmy są wykańczane

Nie jest to dobry czas dla drobnej przedsiębiorczości. Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mają coraz gorszą sytuację. Wiele z nich znajduje się w fazie „pełzającej likwidacji”.
2 MIN CZYTANIA

Wzrośnie opłata mocowa

Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki, w przyszłym roku podwyższone zostaną stawki tzw. opłaty mocowej, która jest elementem rachunków za energię elektryczną.
2 MIN CZYTANIA