W grudniu 2021 r. ceny obowiązkowych ubezpieczeń OC w Polsce znacząco potaniały — poinformowało RMF FM.

Pixabay.com

Według Raportu Ubezpieczeniowego RMF FM i portalu Rankomat.pl średnia cena OC w grudniu wynosiła 553 zł, czyli o 13,3 proc. mniej niż rok temu, gdy taka polisa kosztowała 638 zł. Radio wskazuje, że zjawisko taniejących ubezpieczeń w sytuacji, gdy wszystko inne drożeje, oznacza wojnę cenową. Taka sytuacja nie potrwa jednak długo.

— Dynamiczne obniżki składek mogą świadczyć o nasilającej się konkurencji na rynku OC — powiedział cytowany przez RMF FM Marcin Kowalski z Rankomat.pl. — Przy historycznie wysokiej inflacji i stale rosnących kosztach likwidacji szkód, rodzi to obawy. Zarówno wpływ takiej polityki cenowej na jakość oferowanych produktów, jak i późniejszy szybki wzrost cen OC. On może okazać się koniecznością — dodał ekspert.

Dzisiaj najdroższe OC jest w województwach pomorskim, mazowieckim i dolnośląskim, gdzie kosztuje ponad 600 zł, a najtańsze w opolskim i świętokrzyskim, gdzie oscyluje wokół 450 zł. Jeśli chodzi o miasta wojewódzkie, to najdroższe OC kupimy w Gdańsku (744 zł), a najtańsze w Opolu (512 zł).

Źródło: RMF FM

Poprzedni artykułInstytucje kultury marnują pieniądze podatników
Następny artykułBarbados wprowadzi bezwarunkowy dochód podstawowy dla wszystkich obywateli