fbpx
środa, 10 lipca, 2024
Strona głównaTransportMamy wojnę cenową

Mamy wojnę cenową

W grudniu 2021 r. ceny obowiązkowych ubezpieczeń OC w Polsce znacząco potaniały — poinformowało RMF FM.

Według Raportu Ubezpieczeniowego RMF FM i portalu Rankomat.pl średnia cena OC w grudniu wynosiła 553 zł, czyli o 13,3 proc. mniej niż rok temu, gdy taka polisa kosztowała 638 zł. Radio wskazuje, że zjawisko taniejących ubezpieczeń w sytuacji, gdy wszystko inne drożeje, oznacza wojnę cenową. Taka sytuacja nie potrwa jednak długo.

— Dynamiczne obniżki składek mogą świadczyć o nasilającej się konkurencji na rynku OC — powiedział cytowany przez RMF FM Marcin Kowalski z Rankomat.pl. — Przy historycznie wysokiej inflacji i stale rosnących kosztach likwidacji szkód, rodzi to obawy. Zarówno wpływ takiej polityki cenowej na jakość oferowanych produktów, jak i późniejszy szybki wzrost cen OC. On może okazać się koniecznością — dodał ekspert.

Dzisiaj najdroższe OC jest w województwach pomorskim, mazowieckim i dolnośląskim, gdzie kosztuje ponad 600 zł, a najtańsze w opolskim i świętokrzyskim, gdzie oscyluje wokół 450 zł. Jeśli chodzi o miasta wojewódzkie, to najdroższe OC kupimy w Gdańsku (744 zł), a najtańsze w Opolu (512 zł).

Źródło: RMF FM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA